Aktualności

Gwangju 2019: Pewny awans grzbiecistów, kolejna sztafeta z biletem na igrzyska

Szymon Gagatek 2019-07-25 05:29
W trakcie sesji porannej 5. dnia pływackich mistrzostw świata w Gwangju mieliśmy kilka powodów do zadowolenia. Najpierw Radosław Kawęcki i Jakub Skierka zajęli miejsca w pierwszej ósemce eliminacji na dystansie 200 m stylem grzbietowym i bez problemów awansowali do półfinałów, a później nasze zawodniczki w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym bardzo pewnie zdobyły kwalifikację olimpijską.

Biało-czerwoni w Gwangju - 25.07

Szymon Gagatek 2019-07-24 22:52

Mistrzostwa świata w koreańskim Gwangju w błyskawicznym tempie dobrnęły do półmetka. Pierwsza część zawodów przyniosła nam tylko zaledwie dwa awanse do półfinałów i komplet kwalifikacji olimpijskich dla sztafet. Dobrze byłoby tę statystykę poprawić, a w czwartek będzie ku temu dobra okazja. Do walki w swoich koronnych konkurencjach ruszają rekordziści Polski: Katarzyna Wasick i Radosław Kawęcki.

Gwangju 2019: Milak rozpostarł skrzydła. Czy to początek nowej ery?

Szymon Gagatek 2019-07-24 21:29

Gdy Michael Phelps debiutował na igrzyskach w Sydney w 2000 roku, Kristof Milak miał za sobą zaledwie kilka miesięcy życia. Węgier nigdy nie miał okazji rywalizować ze swoim idolem, a dziś - w wieku zaledwie 19 lat - wymazał z tabel rekordów świata jedno z jego historycznym osiągnięć. Czy to zwiastun nowej ery w światowym pływaniu, w której rezultaty wielkiego mistrza powoli odejdą w zapomnienie?

Raport z Gwangju: Powtórka finału sprzed dwóch lat

Szymon Gagatek 2019-07-24 17:54
Po dwóch latach od finału mistrzostw świata w Budapeszcie, waterpolistki ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii ponownie spotkają się ze sobą w meczu o złoto wielkiego międzynarodowego turnieju. W środowych półfinałach Amerykanki pokonały Australijki, a Hiszpanki uporały się z Węgierkami. Z kolei na obiekcie Uniwersytetu Chosun zakończyła się rywalizacja w skokach z klifów z udziałem Krisa Kolanusa.

Baku 2019: Brązowy medal Chmielewskiego! Kosiński z fantastycznym rekordem

Szymon Gagatek 2019-07-24 17:14

Trzeciego dnia Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy doczekaliśmy się pierwszego polskiego medalu! Na najniższym stopniu podium rywalizacji chłopców na dystansie 200 m stylem motylokowym stanął Krzysztof Chmielewski. W sesji popołudniowej błysnął też Filip Kosiński, który awansował do finału 200 m stylem grzbietowym z drugim rezultatem, poprawiając rekord Polski 15- i 16-latków.

Gwangju 2019: Phelps stracił rekord świata! Milak nowym królem delfina

Szymon Gagatek 2019-07-24 15:55

Kristof Milak ma dopiero 19 lat, ale już dziś usłyszy o nim cały świat. Węgierski delfinista wygrał rywalizację na 200 m stylem motylkowym podczas czwartego dnia pływackich mistrzostw świata w Gwangju, zachwycając nie tylko swoim przygotowaniem, ale też rezultatem jaki udało mu się uzyskać. Po dziesięciu latach poprawił znakomity rekord świata Michaela Phelpsa z czempionatu globu w Rzymie.

Gwangju 2019: Finał nie dla Tchórz

Szymon Gagatek 2019-07-24 14:54

Alicja Tchórz nie zdołała awansować do najlepszej ósemki mistrzostw świata w Gwangju na dystansie 50 m stylem grzbietowym. W półfinałach nasza zawodniczka została sklasyfikowana na 15. pozycji, płynąc nieznacznie wolniej niż w eliminacjach. Z najlepszym rezultatem dzisiejszą rywalizację zakończyła dość niespodziewanie Kathleen Baker z USA, dopiero wracająca do zdrowia po kontuzji.

Baku 2019: Kolejny rekord Kosińskiego!

Joanna Kwatera 2019-07-24 09:25
Po znakomitym występie we wczorajszym finale na 100m stylem grzbietowym Filip Kosiński rewelacyjnie rozpoczął w środę rywalizację na dwa razy dłuższym dystansie. Zawodnik Olimpijczyka Suwałki poprawił rekord Polski 15-latków już w eliminacjach. Spokojny awans fazy półfinałowej wywalczyła dziś o poranku także Wiktoria Guść.

Gwangju 2019: Kolejna polska sztafeta na igrzyskach!

Szymon Gagatek 2019-07-24 06:26
Na dokładnie rok przed startem igrzysk w Tokio możemy być już pewni kwalifikacji olimpijskiej dla trzech polskich sztafet! W trakcie czwartej sesji eliminacyjnej mistrzostw świata w Gwangju przepustkę do stolicy Japonii zapewnili nam członkowie sztafety mieszanej, którzy zajęli 11. miejsce na dystansie 4x100 m stylem zmiennym: Alicja Tchórz, Jan Kałusowski, Konrad Czerniak i Katarzyna Wasick.

Biało-czerwoni w Gwangju - 24.07

Szymon Gagatek 2019-07-23 21:47

Pierwszy dzień mistrzostw świata w Gwangju wspominamy miło głównie ze względu na zdobycie kwalifikacji olimpijskich przez nasze sztafety 4x100 m stylem dowolnym. W środę, na dokładnie rok przed rozpoczęciem igrzysk, biało-czerwoni staną przed szansą na wywalczenie kolejnej przepustki do Tokio. Tym razem trzeba będzie zająć miejsce w pierwszej dwunastce sztafet mieszanych 4x100 m stylem zmiennym.

Gwangju 2019: Włoska robota. Super Simo mistrzynią świata

Szymon Gagatek 2019-07-23 21:16

Gdyby przed mistrzostwami świata ktoś stwierdził, że Simona Quadarella zdobędzie w Gwangju złoto na 1500 m stylem dowolnym, pewnie wielu pukałoby się w czoło. Przecież miejsce na najwyższym stopniu podium było zarezerwowane dla Katie Ledecky. Amerykanka niespodziewanie wycofała się jednak z wyścigu finałowego i otworzyła Super Simo ścieżkę na sam szczyt tej konkurencji.

Raport z Gwangju: Udany rewanż za finał mistrzostw Europy

Szymon Gagatek 2019-07-23 19:52
Ćwierćfinał mistrzostw świata w piłce wodnej mężczyzn Serbia - Hiszpania zapowiadał się przed wtorkowym porankema bardzo ciekawie. Trzeba jednak przyznać, że rewanż za finał ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Barcelonie, w którym gospodarze przegrali przed własną publicznością dopiero po rzutach karnych, był dość jednostronny. Tym razem gracze z Półwyspu Iberyjskiego nie dali Serbom większych szans.

Baku 2019: Nowy rekord Polski 15-latków! Kosiński otarł się o podium

Szymon Gagatek 2019-07-23 17:46

Filip Kosiński został najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski w trakcie drugiej sesji finałowej zmagań pływaków na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży w Baku. Zawodnik Olimpijczyka Suwałki otarł sie o podium na 100 m stylem grzbietowym, poprawiając rekord Polski 15-latków, który od trzech lat należał do Marcina Goraja. Do medalu zabrakło mu tylko piętnastu setnych sekundy.

Gwangju 2019: Faworyci obronili tytuły. W Korei padł rekord świata juniorów!

Joanna Kwatera 2019-07-23 15:28
Podczas trzeciego dnia finałów mistrzostw świata w Gwangju niespodzianek właściwie nie było, a zwycięscy aż czterech konkurencji obronili swoje tytuły sprzed dwóch lat. Po raz kolejny kibiców ekscytował pojedynek Lilly King i Yulii Efimovej, a także wydarzenia na dystansie 200m stylem dowolnym mężczyzn. Na koreańskiej pływalni we wtorek padł również rekord świata juniorek.

Baku 2019: Juniorski rekord Chmielewskiego! Dobre występy Polaków

Joanna Kwatera 2019-07-23 10:21
Polscy reprezentanci, startujący w Baku, świetnie spisali się we wtorkowym eliminacjach, notując miejsca w ścisłej czołówce. Najwyżej w rankingu znalazł się Krzysztof Chmielewski, który wywalczył drugą lokatę w zmaganiach delfinistów i znacznie poprawił rekord Polski juniorów 15-letnich. Wysoko uplasowali się też Mateusz Chowaniec i Wiktoria Guść, która wieczorem powalczy o medal na 400m stylem dowolnym.

Gwangju 2019: Wojdak z najlepszym czasem od 2017 roku. Na finał nie wystarczyło

Szymon Gagatek 2019-07-23 05:43
Podobnie jak w poniedziałek, podczas trzeciej sesji eliminacyjnej pływackich mistrzostw świata w Gwangju żadnemu z naszych zawodników nie udało się wywalczyć awansu do kolejnego etapu rywalizacji. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Wojdak. Reprezentant Polski wystartował na dystansie 800 m stylem dowolnym, na którym dwa lata temu zdobył tytuł wicemistrza globu.

Biało-czerwoni w Gwangju - 23.07

Szymon Gagatek 2019-07-22 21:15

Tylko cztery konkurencje zaplanowano w sesji eliminacyjnej trzeciego dnia mistrzostw świata w Gwangju. Na starcie każdej z nich będziemy mogli obserwować reprezentantów Polski. O awans do kolejnego etapu rywalizacji nie będzie łatwo, ale liczymy, że biało-czerwoni pokażą się w Nambu University Municipal Aquatics Center z lepszej strony niż w poniedziałek i zbliżą się do miejsc dających kwalifikację.

Gwangju 2019: Wyjątkowy gest dla wielkiej nieobecnej

Szymon Gagatek 2019-07-22 21:02

Po pierwszym dniu czempionatu w Gwangju wszyscy żyli manifestem Macka Hortona w trakcie ceremonii medalowej najlepszych zawodników na 400 m stylem dowolnym. W poniedziałek najgłośniej mówiło się znów o jednej z dekoracji. Tym razem serca kibiców poruszyły zawodniczki, które stanęły na podium rywalizacji na 100 m stylem motylkowym. Wszystko za sprawą wyjątkowego gestu dla wielkiej nieobecnej tych mistrzostw.