Aktualności

Łódź 2017: Piechotą po rekordy

Szymon Gagatek 2017-12-21 21:42
Zimowe Mistrzostwa Polski, które we wtorek rozpoczęły się w Łodzi przez pierwsze trzy dni przyniosły wiele historyczny wyników dla polskiego pływania. Osiągali je specjaliści wszystkich czterech stylów pływackich, ale na faworytkę tej imprezy wyrosła jedna z najlepszych naszych zawodniczek długodystansowych Paulina Piechota.

Łodź 2017: Rekord w żabie, rekord w sztafecie

Szymon Gagatek 2017-12-20 23:41
Dwa rekordy Polski seniorów były ozdobą drugiego dnia rywalizacji najlepszych polskich pływaków w zimowych mistrzostwach kraju, które odbywają się w Łodzi. Kibice znów byli świadkami ścigania na niezwykle wysokim poziomie, a niesamowite wrażenie zrobiła w środę ponownie Aleksandra Knop.

Łódź 2017: Na wysokim poziomie!

Szymon Gagatek 2017-12-20 03:28
Niesamowicie rozpoczął się pierwszy dzień Zimowych Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców, które odbywają się w łódzkiej Zatoce Sportu. Najlepsi pływacy w naszym kraju oprócz tego, że ustanowili aż dziewięć rekordowych rezultatów w juniorskich kategoriach wiekowych i cztery sztafetowe, to sprawili też kilka niespodzianek, a kibice byli świadkami naprawdę klasowych występów.

Łódź 2017: Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Szymon Gagatek 2017-12-18 18:10
Zgodnie z tradycją z ostatnich kilku lat, tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia najlepsi pływacy w Polsce spotykają się ze sobą w jednym miejscu, by zakończyć rok walką o medale zimowych mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii areną zmagań będzie nowo wybudowana łódzka Zatoka Sportu. Początek zawodów już jutro!

Kopenhaga 2017: Rekordowy Stokowski, medale były w zasięgu

Szymon Gagatek 2017-12-17 23:11
Ostatniego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze polskim pływakom nie udało się już powiększyć dorobku medalowego, choć dwukrotnie byli tej sztuki niezwykle blisko. Konrad Czerniak i sztafeta męska 4x50m stylem zmiennym otarli się w dzisiejszej sesji finałowej o podium, a Kacper Stokowski aż dwukrotnie poprawiał rekord Polski 18-latków w sprincie stylem grzbietowym.

Kopenhaga 2017: Sztafety znów powalczą o laury!

Szymon Gagatek 2017-12-17 15:43
Kacper Stokowski oraz dwie polskie sztafety wywalczyły prawo startu w popołudniowej sesji finałowej. W ostatnim dniu zmagań w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze nasi reprezentanci wystąpią w czterech finałach, a na piąty duże szanse ma jeszcze zawodnik G-8 Bielany Warszawa.

III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka 2017 o Puchar Otylii Jędrzejczak

Iwona Bohosiewicz 2017-12-17 15:40

Mam nadzieję, że nasza impreza na koniec roku jest taką wisienką na torcie – mówi Otylia Jędrzejczak, której fundacja zorganizowała w Dębicy III Mikołajkową Olimpiadę Pływacką. W zawodach udział bierze blisko osiemset dzieci z całej Polski oraz z Ukrainy.

Kopenhaga 2017: Srebrna Alicja!

Szymon Gagatek 2017-12-16 22:23
Znakomicie zakończyła się dla nas sobotnia sesja finałowa mistrzostw Europy w Kopenhadze, w której w przedostatnim wyścigu medalowym dzisiejszego dnia, na drugim stopniu podium stanęła Alicja Tchórz. Rewelacyjną postawę zaprezentował także Michał Chudy oraz sztafeta 4x50m stylem dowolnym mix, która otarła się o medal, bijąc rekord kraju.

Kopenhaga 2017: Kolejny błysk sztafety

Szymon Gagatek 2017-12-16 12:35
Prawie w komplecie polscy pływacy awansowali do popołudniowej sesji finałowej, która rozpocznie się o godzinie 17. Rano znakomicie zaprezentowała się nasza sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym, która zajęła w eliminacjach drugą lokatę. Konrad Czerniak, Michał Chudy i Alicja Tchórz natomiast przebrnęli eliminacje w aż dwóch konkurencjach.

Wojskowe MŚ: Rekordowy występ Majchrzaka!

Szymon Gagatek 2017-12-15 22:00

Fantastyczny występ Kacpra Majchrzaka na dystansie 100 m stylem dowolnym był ozdobą ostatniego dnia mistrzostw świata wojskowych w wykonaniu reprezentantów Polski. Zawodnik Warty Poznań zdobył srebro, ustanawiając swój rekord życiowy. Na podium stanęła jeszcze nasza męska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym.

Kopenhaga 2017: Sprinterzy tuż za podium!

Szymon Gagatek 2017-12-15 20:16

Zaledwie trzech setnych sekundy zabrakło dziś Pawłowi Juraszkowi, by stanąć na podium mistrzostw Europy na krótkim basenie na dystansie 50 m stylem dowolnym! W swojej koronnej konkurencji nasz sprinter był też o włos od poprawienia rekordu kraju. Tuż za nim w finałowym wyścigu finiszował drugi z reprezentantów Polski, Konrad Czerniak.

Wojskowe MŚ: Majchrzak i Polewka bezkonkurencyjni!

Szymon Gagatek 2017-12-15 16:04

Trzeci dzień mistrzostw świata wojskowych należał do biało-czerwonych! Polscy pływacy wywalczyli na pływalni w Rio de Janiero aż sześć miejsc na podium, podwajając tym samym swój dorobek medalowy. Mazurka Dąbrowskiego usłyszeli Kacper Majchrzak, najlepszy na 200 m stylem dowolnym i Tomasz Polewka, triumfator 100 m stylem grzbietowym.

Kopenhaga 2017: Troje Polaków w półfinałach

Szymon Gagatek 2017-12-15 13:11

Dominika Sztandera na 100 m stylem klasycznym, a także nasi najlepsi sprinterzy w stylu dowolnym, Konrad Czerniak i Paweł Juraszek, wywalczyli kwalifikację do półfinałów w trakcie trzeciej sesji eliminacyjnej mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie w Kopenhadze. Nieszczęśliwie zakończył się natomiast start naszej kraulowej sztafety pań.

Kopenhaga 2017: Niewykorzystane okazje

Szymon Gagatek 2017-12-14 19:57

Drugi dzień mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie nie przyniósł naszej reprezentacji kolejnych medali, choć w czwartkowe popołudnie w Kopenhadze biało-czerwonych oglądaliśmy w aż czterech wyścigach finałowych. Najwyżej sklasyfikowana została sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym, która dopłynęła do mety jako szósta.

Kopenhaga 2017: Sztafeta pokazała pazur

Szymon Gagatek 2017-12-14 13:27

Polska sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym wykonała pierwszy krok w kierunku podium mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. W porannych eliminacjach biało-czerwoni pokazali spore możliwości i awansowali do finału z drugim wynikiem. W półfinałach znaleźli się z kolei Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, Kacper Stokowski i Radosław Kawęcki.

Wojskowe MŚ: Trzy razy trzecie

Szymon Gagatek 2017-12-14 00:36

Kolejne trzy medale, wszystkie koloru brązowego, dołożyli do swojej kolekcji polscy pływacy na mistrzostwach świata wojskowych, które odbywają się w Rio de Janeiro. Indywidualnie na najniższym stopniu podium stanęła Paula Żukowska. Sukcesami zakończyły się też starty naszych sztafet mieszanych 4x100 m stylem dowolnym i zmiennym.

Kopenhaga 2017: Medal, jakiego jeszcze nie było

Szymon Gagatek 2017-12-13 22:53

Pływackie zawody mają to do siebie, że wszystko dzieje się na nich bardzo szybko. Z tego powodu łatwo błyskawicznie przejść do porządku dziennego nad wydarzeniami absolutnie wyjątkowymi. Warto więc jeszcze raz przyjrzeć się bliżej historycznemu sukcesowi sztafety 4x50 m stylem dowolnym, która wywalczyła w Kopenhadze brąz mistrzostw Europy.

Kopenhaga 2017: Medalowe początki

Szymon Gagatek 2017-12-13 21:34

W fantastycznych nastrojach zakończyliśmy pierwszy dzień mistrzostw Europy na krótkim basenie w Kopenhadze. W ostatnim środowym finale po heroicznym boju brązowy medal wywalczyła nasza męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym, a kilkadziesiąt minut wcześniej mogliśmy się cieszyć ze srebra Radosława Kawęckiego na 200 m stylem grzbietowym.