Aktualności

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Hamer i Makowski w finałach

Marcin Ryszka 2015-07-15 13:47

Trzeci dzień eliminacji na mistrzostwach świata niepełnosprawnych już za nami. Dwoje startujących reprezentantów Polski nie zawiodło i będziemy mogli oglądać ich w popołudniowych finałach. Oto jak prezentowali się oni w porannych startach.

Trzeci dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-15 10:03

Polscy pływacy na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych spisują się znakomicie. Po dwóch dniach zmagań nasza kadra ma już na swoim koncie dwa brązowe medale: Joanna Mendak na 50m stylem dowolnym (grupa S13) oraz Jacek Czech na 100m stylem grzbietowym (grupa S2). W dzisiejszych eliminacjach na pewno nie zabraknie emocji.

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Fantastyczny występ Czecha! Mamy brąz!

Szymon Gagatek 2015-07-14 23:44

Drugi dzień mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w Glasgow i drugi medal! Tym razem na najniższym stopniu podium znalazł się Jacek Czech, który zanotował świetny występ na dystansie 100 m stylem grzbietowym w grupie S2. Blisko znalezienia się w pierwszej trójce była dziś również Paulina Woźniak na 100 m stylem klasycznym (SB8).

Pływacki przegląd wydarzeń - 14.07

Szymon Gagatek 2015-07-14 19:59

Rekordzistka świata wraca do wyczynowego uprawiania sportu po urlopie macierzyńskim, czołówka pływaków obu Ameryk rozpoczyna walkę na igrzyskach, Węgierka i Holenderka opanowują pływalnię w Bukareszcie, a dodatkowo zmianie ulega data mistrzostw Europy osób niepełnosprawnych - to wydarzenia, które trafiły dziś do naszego przeglądu!

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Gwiazdy wciąż w grze o medale!

Marcin Ryszka 2015-07-14 18:20

W porannych eliminacjach mistrzostw świata osób niepełnosprawnych, które odbywają się w szkockim Glasgow, czwórka Polaków wywalczyła awans do popołudniowych finałów. Największe gwiazdy nie zawiodły i będziemy mogli podziwiać je podczas popołudniowej rywalizacji.

Kazań 2015: Hosszu nie zdradza swojego planu

Szymon Gagatek 2015-07-14 13:04

Do oficjalnego rozpoczęcia rywalizacji na mistrzostwach świata w Kazaniu pozostało już tylko dziesięć dni, dla wielu krajów jest to więc ostatni moment na oficjalne podanie składów reprezentacji, które pojawią się w Rosji. Wśród tych, którzy ogłosili swoje zespoły są między innymi europejskie potęgi: Niemcy, Węgrzy i Włosi, ale także ambitni Szwajcarzy.

MP 16-latków: Singapur był blisko

Szymon Gagatek 2015-07-14 01:31

W niedzielę zakończyły się trzydniowe mistrzostwa Polski 16-latków w pływaniu na długim basenie w Dębicy. Impreza ta była ostatnią okazją na załapanie się do kadry na juniorski czempionat globu dla zawodników urodzonych w 1999 roku. Niestety, nikomu nie udało się wypełnić minimum, które pozwoliłoby na wyjazd do Singapuru. Bardzo blisko osiągnięcia tego celu był Kacper Stokowski.

Drugi dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-13 22:50

Po pierwszym dniu zmagań na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w Glasgow zapraszamy do zapoznania się z programem jutrzejszych eliminacji, w których wystąpi sześcioro naszych reprezentantów, na czele ze wszystkimi medalistkami ostatnich Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie: Joanną Mendak, Pauliną Woźniak i Oliwią Jabłonską.

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Mendak z pierwszym medalem dla Polski!

Marcin Ryszka 2015-07-13 22:09

Pierwszy dzień mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych, które odbywają się w Glasgow, przyniósł pierwszy medal dla naszego kraju! Wywalczyła go Joanna Mendak na dystansie 50 m stylem dowolnym. Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze startów polskich pływaków w popołudniowych finałach.

Kolejne triumfy Czerniaka

Szymon Gagatek 2015-07-13 15:50

Cztery złote i dwa srebrne medale wywalczył Konrad Czerniak podczas letnich mistrzostw Hiszpanii, które odbyły się w Barcelonie. Podczas ostatnich dwóch dni rywalizacji Polak stanął na najwyższym stopniu podium na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, a także wraz z kolegami uplasował się na drugiej pozycji w zmaganiach sztafet 4x100 m stylem zmiennym.

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – sprinterzy walczą dalej!

Marcin Ryszka 2015-07-13 14:51

Pierwszy dzień eliminacji mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych za nami. W popołudniowych finałach zobaczymy trójkę naszych reprezentantów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń, które miały miejsce w sesji eliminacyjnej.

MP 15-LATKÓW: OZŁOCONY KAŁUSOWSKI

Joanna Kwatera 2015-07-12 22:17

Przez ostatnie 3 dni na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim swoje zmagania w ramach Mistrzostw Polski rozgrywali juniorzy 15-letni. Na pływalni „Rawszczyzna” poprawione zostały 4 rekordy Polski i dwa rekordy Okręgu Świętokrzyskiego Juniorów 15-letnich. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Jan Kałusowski.

Pierwszy dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-12 19:20

Już jutro na pływalni w Glasgow ruszają mistrzostwa świata w pływaniu osób niepełnosprawnych. W porannych eliminacjach wystąpi sześcioro naszych reprezentantów. Zapraszamy do zapoznania się z programem startów polskich pływaków.

Tenero 2015: Polacy w drugiej i trzeciej dziesiątce

Szymon Gagatek 2015-07-11 14:21

Michał Macner zajął dwudzieste miejsce, a Kacper Szczepański był dwudziesty siódmy w wyścigu młodzików na dystansie 5 km podczas mistrzostw Europy juniorów w pływaniu długodystansowym w szwajcarskim Tenero. Złoto wywalczył Logan Fontaine z Francji, który na ostatnich metrach wyprzedził faworyta, Iaroslava Potapova z Rosji.

Gwangju 2015: Świetne występy polskich długodystansowców!

Szymon Gagatek 2015-07-11 11:09

Znakomite wieści napłynęły do nas z Gwangju! Dzień po zakończeniu zmagań na basenie, nadszedł czas na rywalizację pływaków długodystansowych. Na Jeziorze Jangseongho ścigano się o medale na olimpijskim dystansie 10 km. Wśród startujących znaleźli się Polacy: Joanna Zachoszcz i Krzysztof Pielowski, którzy zajęli miejsca w ścisłej czołówce!

Czerniak dwukrotnie złoty

Szymon Gagatek 2015-07-11 00:47

Podczas trzeciego dnia letnich mistrzostw Hiszpanii, które odbywają się w Barcelonie, Konrad Czerniak dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Polak triumfował na swoim koronnym dystansie 100 m stylem motylkowym, a także pomógł kolegom z Sabadell w odniesieniu zwycięstwa i poprawieniu klubowego rekordu kraju w rywalizacji sztafet 4x100 m stylem dowolnym.

Gwangju 2015: Siódme miejsca Burskiej i sztafety, Wypych ósmy

Szymon Gagatek 2015-07-10 18:39

Siódme miejsca Justyny Burskiej i męskiej sztafety 4x100 m stylem zmiennym oraz ósma lokata Filipa Wypycha zakończyły rywalizację na obiekcie Uniwersytetu Nambu w Gwangju. Podczas siedmiodniowych zmagań na Uniwersjadzie świetnie spisywali się Amerykanie, którzy wywalczyli aż trzydzieści trzy medale i wygrali pływacką klasyfikację medalową.

Tenero 2015: Dublet Włochów na otwarcie

Szymon Gagatek 2015-07-10 16:16

Mistrzostwa Europy juniorów w pływaniu długodystansowym w szwajcarskim Tenero rozpoczęły się dziś od wyścigów 17- i 18-latków na dystansie 7,5 km. Zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców po złote medale sięgnęli reprezentanci Włoch. Pierwsze miejsce w rywalizacji juniorek obroniła Alisia Tettamanzi, która po raz kolejny pokonała na samym finiszu Nikolettę Kiss.