Gwangju 2015: Świetne występy polskich długodystansowców!

Szymon Gagatek 2015-07-11 11:09

Znakomite wieści napłynęły do nas z Gwangju! Dzień po zakończeniu zmagań na basenie, nadszedł czas na rywalizację pływaków długodystansowych. Na Jeziorze Jangseongho ścigano się o medale na olimpijskim dystansie 10 km. Wśród startujących znaleźli się Polacy: Joanna Zachoszcz i Krzysztof Pielowski, którzy zajęli miejsca w ścisłej czołówce!

Zawodnik Kormorana Olsztyn, który na co dzień trenuje we Francji, dopłynął do mety na piątej pozycji, przegrywając jedynie z czterema zawodnikami, którzy urwali się reszcie stawki i rozegrali walkę o medale na finiszu. Aktrualny wicemistrz Polski pokonał trasę w czasie 1:55.49.8 i wyprzedził między innymi dziewiątego zawodnika mistrzostw świata w Barcelonie na 25 km, Philippe’a Guertina z Kanady. Złoto wywalczył Anton Evsikov z Rosji, który o trzy dziesiąte sekundy wyprzedził Matteo Furlana z Włoch. Kolejny reprezentant Italii, Mario Sanzullo, stanął na najniższym stopniu podium.

Z kolei w wyścigu pań, choć na starcie stanęło tylko szesnaście zawodniczek, stawka była niezwykle mocna. W doborowym towarzystwie świetnie poradziła sobie Joanna Zachoszcz, która uplasowała się na szóstej pozycji. Podopieczna trenera Jacka Puciły uzyskała czas 2:07.16.9. Lepsze od naszej zawodniczki okazały się tylko zawodniczki ze światowej czołówki pływania długodystansowego. Wyścig zakończył się dubletem Włoszek. Niespełna dwudziestoletnia Arianna Bridi wywalczyła złoto, finiszując samotnie z przewagą niemal czterdziestu sekund nad Ilarią Raimondi. Trzecia była Stephanie Peacock z USA.