Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Hamer i Makowski w finałach

Marcin Ryszka 2015-07-15 13:47

Trzeci dzień eliminacji na mistrzostwach świata niepełnosprawnych już za nami. Dwoje startujących reprezentantów Polski nie zawiodło i będziemy mogli oglądać ich w popołudniowych finałach. Oto jak prezentowali się oni w porannych startach.

Dobrze trzeci dzień mistrzostw rozpoczął Wojciech Makowski (grupa S11). Na dystansie 100m stylem grzbietowym zajął czwartą lokatę, uzyskując jednak minimalnie słabszy czas niż jego najlepsze osiągnięcie w tym roku. Mamy nadzieję, że po południu podopieczny trenera Waldemara Madeja wzniesie się na szczyt swoich możliwości, a wtedy miejsce na podium wydaje się być bardzo realne.

Po wczorajszym dość nieszczęśliwym starcie Karolina Hamer na 50m stylem dowolnym, gdzie do awansu do finału zabrakło zaledwie jednej setnej sekundy, w konkurencji 150m stylem zmiennym Polka uplasowała się na ósmej pozycji i wystartuje w sesji finałowej. Doświadczenie naszej zawodniczki powinno zaprocentować, aby w decydującej rozgrywce uzyskać jeszcze lepszy wynik niż rano.

Finał Makowskiego zostanie rozegrany o 19:06 czasu polskiego, natomiast finał Karoliny Hamer został zaplanowany na godzinę 21:34. Zachęcamy do kibicowania naszym rodakom.