Aktualności

Tokio, mamy problem

Szymon Gagatek 2021-07-15 21:59

Jeszcze kilka dni temu nasi juniorzy w Rzymie rozpalili płomień nadziei, że w polskim pływaniu mogą nadejść lepsze czasy. Na fali tej euforii z Foro Italico mieliśmy wyczekiwać zmagań na olimpijskich obiektach. Do rywalizacji w Tokio zgłoszono 23 pływaków z naszego kraju. Wiele wskazuje jednak na to, że nie wszyscy będą mogli zaprezentować się na igrzyskach, a nastrój przed tą imprezą będzie daleki od radosnego.

Rzym 2021: Nie ma dnia bez medalu! Chowaniec drugi w Europie!

Szymon Gagatek 2021-07-10 20:26

Kapitalny wynik, nowy rekord Polski 18-latków i przede wszystkim medal - Mateusz Chowaniec był bohaterem naszej kadry podczas przedostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów. Podopieczny Leszka Małyszka zdobył srebro na dystansie 200 m stylem dowolnym, a szybszy od niego okazał się tylko niesamowity David Popovici. Tym samym w Rzymie biało-czerwoni mają już w swoim dorobku sześć krążków. A chcą dołożyć kolejne.

Rzym 2021: Masiuk ze srebrem, niespodziewane podium Skóry

Szymon Gagatek 2021-07-09 20:40

Ksawery Masiuk i Bartosz Skóra powiększyli dorobek polskich pływaków na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie o kolejne dwa medale. Masiuk stanął na drugim stopniu podium rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym, a Bartosz Skóra nadspodziewanie dobrze poradził sobie w żabkarskim sprincie i wywalczył brąz, okraszony jeszcze nowym rekordem Polski w kategorii wiekowej 18-latków.

Rzym 2021: Trzeci dzień, trzeci medal! Chowaniec z brązem

Szymon Gagatek 2021-07-08 20:40

Póki co, na mistrzostwach Europy juniorów w Rzymie nie ma dnia, w którym nie cieszylibyśmy się z medalu wywalczonego przez reprezentantów Polski. W czwartek naszą znakomitą passę podtrzymał Mateusz Chowaniec, który stanął na najniższym stopniu podium rywalizacji na 100 m stylem dowolnym. Podopieczny Leszka Małyszka 3. miejsce wywalczył w wyścigu, w którym padł niesamowity rekord świata juniorów.

Rzym 2021: Mamy mistrza Europy juniorów! Rewelacyjny Masiuk najlepszy w Foro Italico

Szymon Gagatek 2021-07-07 21:00

Złoto wywalczone przez Ksawerego Masiuka na dystansie 100 m stylem grzbietowym było dla nas najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia mistrzostw Europy juniorów, które odbywają się w Rzymie. Reprezentant Polski w pięknym stylu rozprawił się z rywalami i popłynął tak szybko, że do ustanowienia nowego rekordu kraju wśród seniorów zabrakło mu zaledwie jednej dziesiątej sekundy!

Rzym 2021: Medal sztafety na otwarcie!

Szymon Gagatek 2021-07-06 20:39

Reprezentanci Polski udanie rozpoczęli zmagania na mistrzostwach Europy juniorów, które odbywają się w Rzymie. Na zakończenie pierwszego dnia sztafeta chłopców wywalczyła brązowy medal na dystansie 4x100 m stylem dowolnym, a wcześniej nowe rekordy Polski w swoich kategoriach wiekowych ustanawiali Karolina Piechowicz (50 m stylem klasycznym) oraz Ksawery Masiuk (100 m stylem grzbietowym).

MP 14-latków: Bielany z workiem medali, cztery złota Kuczmar

Szymon Gagatek 2021-07-06 02:31

Mistrzostwa Polski 14-latków w Olsztynie zakończone. Zmagania w Aquasferze dostarczyły niemałych emocji, nie zabrakło też niezłych wyników i rekordów kraju. Królową "polowania" na złoto została Zuzanna Kuczmar z Ochoty Warszawa, która aż czterokrotnie wygrywała rywalizację indywidualną. Najlepsi w drużynowej klasyfikacji medalowej okazali się natomiast zawodnicy z innego stołecznego klubu, G-8 Bielany.

MP 14-latków: Pierwsze medale rozdane

Szymon Gagatek 2021-07-02 00:28

W nowej czterodniowej formule rozpoczęły się w czwartek mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu na długim basenie. Inauguracyjny dzień pierwszych tak dużych zawodów dla rocznika 2007 przyniósł rozstrzygnięcia w trzech konkurencjach, które już za kilka tygodni zadebiutują w programie olimpijskim. Ze złotych medali w olsztyńskiej Aquasferze cieszyli się Zuzanna Kuczmar, Bartosz Walkowski i sztafeta TP Zielona Góra.

Australia: Rekord świata w Adelajdzie!

Szymon Gagatek 2021-06-13 16:09

Nie skończyła jeszcze 20 lat, ale już teraz może się pochwalić rekordem świata. Mowa o Kaylee McKeown, która podczas drugiego dnia australijskich kwalifikacji olimpijskich ustanowiła nowy najlepszy czas w historii na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Młoda pływaczka pokonała dwie długości basenu w Adelajdzie w 57.45 i wymazała z tabel osiągnięcie Amerykanki Regan Smith z mistrzostw świata w Gwangju.

Australia: Horton nie obroni złota z Rio

Szymon Gagatek 2021-06-12 20:13

Czerwiec to w tym roku miesiąc pełen ogromnych pływackich emocji. W najbliższych dniach o wyjazd na igrzyska powalczą między innymi Australijczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy i Francuzi. Jako pierwsi do rywalizacji ruszyli już zawodnicy z Antypodów. W Adelajdzie w trakcie inauguracyjnej sesji finałowej doszło do sporej niespodzianki na dystansie 400 m stylem dowolnym mężczyzn. Do samolotu do Tokio nie załapał się Mack Horton.

ME 2021: Świetna sztafeta, Czerniak szybszy od minimum

Szymon Gagatek 2021-05-22 12:48

Świetny występ sztafety mieszanej 4x100 m stylem dowolnym zwieńczył udaną dla biało-czerwonych sesję eliminacyjną szóstego dnia mistrzostw Europy w Budapeszcie. Jakub Kraska, Kacper Majchrzak, Kornelia Fiedkiewicz i Alicja Tchórz weszli do finału z 2. wynikiem, poprawiając rekord Polski. Z kolei na 50 m stylem dowolnym już rano rezultat lepszy od minimum olimpiskiego uzyskał Konrad Czerniak.

ME 2021: Wiele pozytywnych emocji

Szymon Gagatek 2021-05-21 22:54

Piąta sesja finałowa mistrzostw Europy w Budapeszcie była naprawdę udana dla reprezentantów Polski. Doczekaliśmy się kolejnego zawodnika w olimpijskiej kadrze, awansów do jutrzejszych finałów, solidnego występu sztafety i kapitalnej walki Konrada Czerniaka o medal na 50 m stylem motylkowym. Puławianin otarł się o podium i pokazał wszystkim, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Czech i Makowski wicemistrzami Europy, czwarty medal Jabłońskiej

Szymon Gagatek 2021-05-21 22:05

Medale nr 9, 10 i 11 zdobyli nasi niepełnosprawni pływacy podczas przedostatniej sesji finałowej mistrzostw Europy na Maderze. W piątkowy wieczór Jacek Czech i Wojciech Makowski zapewnili sobie tytuły wicemistrzów Starego Kontynentu w rywalizacji grzbiecistów, a Oliwia Jabłońska wywalczyła brąz w finale 100 m stylem motylkowym. Dla naszej reprezentantki był to już czwarty krążek "wyłowiony" z portugalskiej pływalni.

ME 2021: Kozakiewicz z rekordem Polski, sztafeta w finale

Szymon Gagatek 2021-05-21 13:40

Czworo Polaków awansowało do półfinałów rywalizacji indywidualnej podczas piątej sesji eliminacyjnej mistrzostw Europy w Budapeszcie. Najlepiej z biało-czerwonych spisał się Jan Kozakiewicz, który poprawił rekord Polski na 50 m stylem klasycznym. Z kolei w rywalizacji sztafet 4x200 m stylem dowolnym nasze zawodniczki zajęły 7. miejsce i po południu popłyną w wyścigu medalowym.

Jabłońska po trzykroć srebrna

Szymon Gagatek 2021-05-20 21:35

Już osiem medali mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych mają w swoim dorobku reprezentanci Polski. W trakcie piątego dnia zawodów swoje trzecie srebro wywalczyła Oliwia Jabłońska, która tym razem zajęła drugie miejsce na 100 m stylem motylkowym w grupie S10. Brąz dołożył Wojciech Makowski. Kielczanin świetnie poradził sobie wśród zawodników niewidomych na dystansie 100 m stylem dowolnym.

ME 2021: Czerniak wciąż w europejskiej czołówce

Szymon Gagatek 2021-05-20 20:33

Lata mijają, do rywalizacji przystępują kolejni utalentowani pływacy, a Konrad Czerniak pozostaje w czołówce europejskich delifnistów. Potwierdził to w trakcie czwartkowego popołudnia. Puławianin wywalczył przepustkę do siódmego indywidualnego finału mistrzostw Europy w swojej karierze. Tym razem na 50 m stylem motylkowym, po tym jak w półfinałach został sklasyfikowany na 8. lokacie.

ME 2021: Sztafetowe przełamanie

Szymon Gagatek 2021-05-20 12:37
Zła passa polskich sztafet na mistrzostwach Europy w Budapeszcie przerwana! W rywalizacji drużyn mieszanych na dystansie 4x100 m stylem zmiennym biało-czerwoni przebrnęli eliminacje zajmując 6. pozycję i ustanawiając nowy rekord naszego kraju. Do półfinałów 100 m stylem grzbietowym awansowała Paulina Peda, a w najlepszej szesnastce delfinistów na 50 metrów wystąpi Konrad Czerniak.

Drugi medal Jacka Czecha na mistrzostwach Europy

Szymon Gagatek 2021-05-19 22:38

Po znakomitym wtorku, czwarty dzień mistrzostw Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych przyniósł biało-czerwonym kolejny medal. Tym razem brązowy. To za sprawą świetnego występu Jacka Czecha, który poprawił rekord Polski w rywalizacji na dystansie 200 m stylem dowolnym w grupie S2. W sesji finałowej wystartowali też Juliusz Trochimczuk, Kamil Otowski i Michał Golus.