Kolejne pięć polskich medali w Sabadell

Szymon Gagatek 2014-12-15 17:26

Dwa złote i trzy serbne medale wywalczył Konrad Czerniak podczas drugiego i trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie. Dwa z tych krążków zdobył indywidualnie, plasując się na drugiej pozycji na 50 i 100 m stylem dowolnym. Z kolei na dystansie 50 m stylem motylkowym został sklasyfikowany tuż za podium, na czwartym miejscu.

W wyścigu sprinterskim w stylu dowolnym puławianin uzyskał czas 21.79 s i przegrał jedynie z Miguelem Ortizem. Hiszpan był na tyle szybki, że rezultatem 21.43 s poprawił o czternaście setnych sekundy rekord mistrzostw swojego kraju, który od 2008 roku należał do Bartosza Kizierwoskiego, aktualnego trenera Konrada Czerniaka. Ortiza do zawodów w Sabadell przygotował się wyśmienicie i wygrał również w pozostałych konkurencjach, w których startował Polak.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie Czerniak finiszował tuż za nim, notując wynik 47.77 s. Do złota zabrakło mu jedynie trzynastu setnych sekundy. Tuż za podium znalazł się z kolei na 50 m stylem motylkowym (23.47 s), przegrywając walkę o trzecią lokatę z Jose Manuelem Valdivią o jedną setną.

W sobotę i niedzielę nasz reprezentant trzykrotnie stawał na podium wyścigów sztafetowych. Na dystansach 4x100 m stylem zmiennym i 4x200 m stylem dowolnym ekipa Sabadell wygrywała rywalizację. W pierwszej z tych konkurencji Polak popłynął na trzeciej zmianie i w stylu motylkowym uzyskał czas 23.24 s, w drugiej wystąpił na pierwszym odcinku i 200 m stylem dowolnym pokonał w 1:46.32, co jest jego drugim wynikiem w historii startów właśnie na tym dystansie na krótkim basenie. Zmagania w seriach na czas sztafet 4x50 m stylem zmiennym miejscowa drużyna zakończyła z kolei na drugim miejscu.

W sumie Czerniak zakończył mistrzostwa z ośmioma medalami. Pięć z nich były koloru złotego, trzy srebrnego. Teraz nowy zawodnik AZS AWF Katowice uda się do Ostrowca Świętokrzyskiego by wziąć udział w czempionacie naszego kraju, który rozpocznie się już w czwartek rano!