SZYBKA ANIA DOWGIERT

Jarek Blazek 2013-03-03 15:18

Podczas, gdy najlepsi 14 i 15-to latkowie walczą w Olsztynie i w Dębicy, 16 i 17/18-latkowie odpoczywają przed Mistrzostwami Polski w Krakowie i Gliwicach a Konrad Czerniak startuje w Marsylii, wielu młodzieżowców i seniorów, m.in. olimpijczycy - Ania Dowgiert, Ala Tchórz, Oskar Krupecki startuje w Berlinie podczas bardzo silnie obsadzonego meetingu ISM. Zawody są rozgrywane na pływalni 50 m na obiekcie Europa Sport Park i trwają już od piątku.

Rekordzistką meetingu została nasza olimpijka z Londynu - Ania Dowgiert (WKS Śląsk Wrocław), która 50 m stylem motylkowym pokonała w bardzo dobrym czasie - 0:26,45 s.). Jest to czas tylko o 9 setnych sekundy gorszy od rekordu Polski seniorek, należącego także do Dowgiert, ustanowionego w Mistrzostwach Europy w Debreczynie w 2012 roku. Dowgiert zdobyła także medal srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:25,91 s.

Pierwszym medalistą z polskich zawodników w tych zawodach został Kacper Klich (AZS-AWF Katowice SMS Wrocław), który zdobył brązowy medal na dystansie 400 m stylem dowolnym z czasem 3:59,44, pokonując tym samym bardziej utytułowanych kolegów z SMS w Szczecinie - Filipa Zaborowskiego oraz Marcina Kaczmarskiego. Kolejne medale w Berlinie zdobyli: Alicja Tchórz na 200 m stylem zmiennym (złoto z wynikiem 2:18,37 s.) oraz braz na 100 m stylem grzbietowym (1:02,86 s.), Marcin Kaczmarski (srebro na 1500 m stylem dowolnym - 15:34,39 s.), Oskar Krupecki (złoto na 100 m stylem motylkowym - 0:53,99 s. oraz srebro na 50 m stylem motylkowym - 0:24,64 s.), Klaudia Naziębło (brąz na 50 m stylem grzbietowym - o:29,34 s.), Michał Zawadka na 50 m stylem klasycznym (srebro z rezultatem 28,50 s.), Jacek Arentewicz na 50 m stylem klasycznym (srebro w kategorii juniorów 15-16 letnich z wynikiem 0:30,69 s.), Marcin Opalski na 200 m stylem motylkowym (brąz z wynikiem 2:03,69 s.).

Zanotowaliśmy także zwycięstwo zespołu sztafetowego. Bezkonkurencyjni w sztafecie mix 4 x 50 dow okazali się zawodnicy Juvenii Wrocław (Kłusek, Bening, Tchórz, Naziębło), którzy uzyskali wynik 1:39,67!