Szczecin 2016: Chrzanowski z minimum na MEJ

Szymon Gagatek 2016-05-27 09:46

Damian Chrzanowski został pierwszym polskim juniorem, który na zawodach w Szczecinie wypełnił minimum na lipcowe mistrzostwa Europy juniorów w Hodmezovasarhely. Reprezentant MZOS Płock uzyskał wymagany czas na dystansie 200 m stylem motylkowym i po południu będzie się mógł skupić już tylko na walce o pierwszy w życiu medal krajowego czempionatu.

Siódmy zawodnik ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich wszedł do finału A swojej koronnej konkurencji z pierwszego miejsca. Uzyskał czas 2:00.02, lepszy od minimum o ponad dwie sekundy. Szybciej popłynął tylko podczas kwietniowego wielomeczu juniorów w Sofii, gdy po raz pierwszy udało mu się złamać barierę dwóch minut (1:59.48). Chrzanowski w eliminacjach był zdecydowanie najlepszy, ale chcąc liczyć się w walce o podium będzie musiał zapewne poprawić swoją życiówkę.

Za jego plecami czają się bowiem inni faworyci, na czele z broniącym tytułu Janem Świtkowskim. Lublinianin, mając już olimpijską nominację praktycznie w kieszeni, rano zajął szóste miejsce (2:02.97). Drugą lokatę zajął natomiast Michał Poprawa, który przed rokiem stał na najniższym stopniu podium na tym dystansie. Zawodnik AZS AWF Katowice zanotował wynik 2:02.57 i wyprzedził o zaledwie siedem setnych sekundy Dominika Ciężkowskiego z Jordana Kraków (2:02.64).