Sun Yang niepokonany po dwóch dniach Mistrzostw Chin

Daniel Biś 2014-10-16 04:03

Za nami dwa dni, rozgrywanych w Huangshan, Mistrzostw Chin. Zgodnie z oczekiwaniami złote krążki gromadzi Sun Yang. Najlepszy długodystansowiec ostatnich lat nie jest jednak tak szybki, jak chociażby miesiąc temu podczas Mistrzostw Azji.

Pierwszego dnia Sun zwyciężył na swoim koronnym dystansie. Wyścig pokonał w 14:54,52, o 24 sekundy pokonując drugiego na mecie Wang Kechenga, 15:18,76. Podczas Mistrzostw Azji rekordzista świata uzyskał 14:49,75.

Po wyścigu Sun Yang powiedział dziennikarzom, że nie jest szczególnie zmęczony, wyścig był spokojny i pod kontrolą. „Czekają mnie w tym roku ważne starty, więc potraktowałem te zawody jako poważną sesję treningową. Dlatego biorę udział w moich wszystkich kraulowych konkurencjach, chce również sprawdzić swoją dyspozycję miesiąc po Mistrzostwach Azji.” - dodał.

Drugiego największa gwiazda chińskiego pływania zwyciężyła na 200 metrów stylem dowolnym. Jego wynik, 1:45,66, jest zaledwie o 0,38 wolniejszy od rezultatu z Mistrzostw Azji.

Nie tylko Sun Yang, dostarcza emocji kibicom pływania z Państwa Środka. Zaciętą rywalizację na 100 metrów stylem dowolnym stoczyły Shen Duo oraz Qiu Yuan. Faworytką była Młodzieżowa Mistrzyni Olimpijska oraz Mistrzyni Azji, Shen Duo. O 0,04 pokonała ją jednak Yuan, brązowa medalistka z Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, uzyskując 54,40.

Warty odnotowania są rezultaty: Xu Jiayu na 200 metrów stylem grzbietowym, 1:56,66 oraz Zhang Qibin na 50 metrów stylem motylkowym, 23,61.