Zwycięstwo sztafety na zakończenie wielomeczu

Szymon Gagatek 2014-05-04 16:00

Zwycięstwem sztafety chłopców 4x100 m stylem zmiennym i drugim miejscem dziewcząt w tej samej konkurencji zakończyły się dla nas zmagania w wielomeczu, którego gospodarzem byli Czesi. W Pardubicach wystąpiły jeszcze reprezentacje Węgier (Madziarzy triumfowali w klasyfikacji generalnej całych zawodów) i Słowacji. Podczas ostatniego bloku doczekaliśmy się również kilku miejsc na podium wywalczonych przez naszych zawodników w konkurencjach indywidualnych.

Na 50-metrowym basenie w Pardubicach rywalizowali ze sobą chłopcy urodzeni w latach 1998 i 1999, a także 13- i 14-letnie dziewczęta. Niedzielne zdobycze medalowe rozpoczął w naszej ekipie Karol Zbutowicz, który zajął drugie miejsce na dystansie 400 m stylem zmiennym, poprawiając przy okazji swój rekord życiowy czasem 4:32.54. Kolejny medal, już szósty podczas tego weekendu, wywalczył również Mateusz Arndt. Zawodnik Delfina Gdynia przegrał rywalizację na 1500 m stylem dowolnym jedynie z Węgrem, Arminem Remenyim, uzyskując wynik 16:27.61.

Na podium konkurencji indywidualnych w niedzielę stanęła też jedna Polka. Trzecią lokatę na dystansie 800 m stylem dowolnym wywalczyła Weronika Margula z MKP Szczecin, która dziś znacznie poprawiła swoją życiówkę (9:38.73). Naszym zawodniczkom udało się również wywalczyć medal w wyścigu sztafet 4x100 m stylem zmiennym. Ekipa, w składzie: Dominika Kossakowska, Anna Solak, Wiktoria Skowrońska i Julia Klonowska, uzyskała czas 4:33.08 i okazała się wolniejsza jedynie od znakomitych Węgierek.

Rano doczekaliśmy się też jednego triumfu Biało-czerwonych. Najlepsi na dystansie 4x100 m stylem zmiennym okazali się Kacper Stokowski, Damian Chrzanowski, Rafał Kusto i Mateusz Arndt, łącznie notując rezultat 3:54.78 i wyprzedzając Czechów oraz Węgrów. Klasyfikację generalną mitingu zdecydowanie wygrali Madziarzy, którzy triumfowali również w osobnych zestawieniach punktowych chłopców i dziewcząt. Polacy uplasowali się na drugim miejscu w "generalce", a także w rywalizacji chłopców, natomiast nasze dziewczyny zajęły czwartą lokatę.