KIJÓW SIĘ W KOŃCU "OGARNĄŁ"

Jarek Blazek 2013-04-08 21:27

Kijów się obudził. Nie wiem, czy była tam kolejna pomarańczowa rewolucja, czy ktoś w końcu sobie przypomniał o tym, że wyników nie zamieszczono, ale są...po 19 godzinach od zakończenia imprezy pojawiły się wyniki techniczne konkurencji drugiego dnia wielomeczu w Kijowie. Zapraszam do skrótu wydarzeń z niedzieli.

Konkurencją rozpoczynającą drugi dzień zawodów było 1500 m stylem dowolnym i był to dla nas bardzo udany wyścig. Paweł Furtek, uczeń szczecińskiej SMS, zdobył w tym wyścigu 3 miejsce z wynikiem 15:38,32 s. W bloku popołudniowym było jeszcze lepiej - Paweł zajął drugie miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym z czasem 3:57,23 s. Chwilę później, po medalu na 1500 dow, cieszyliśmy się ze srebrnego medalu zawodniczki Juvenii Wrocław - Dominiki Sztandery, która 100 m stylem klasycznym pokonała w 1:11,16 s. Dominika tego samego dnia była też druga na dystansie połowę krótszym z bardzo dobrym rezultatem 0:32,84 s. Na 100 m tym samym stylem wśród panów także srebrny medal zdobył Maciej Hołub, który dwie długości pływalni pokonał w 1:04,08 s. Popołudniu Maciej wygrał dystans 50 m  tym samym stylem z wynikiem 0:28,33 s. deklasując rywali (drugi zawodnik miał ponad sekundę straty). Warto tu wspomnieć o występie poza konkursem pływaka UKS "Żoliborz" Warszawa -  Marcina Stolarskiego, który na tych samych dystansach uzyskał bardzo dobre rezultaty - odpowiednio 1:04,32 s. i 0:28,67 s. Zarówno Maciek jak i Marcin na dystansie krótszym poprawili Rekordy Polski!! Maciej poprawił RP 18 latków, Marcin RP 17 latków! Wielkie gratulacje.

200 m stylem dowolnym to kolejny srebrny medal dla Polski - tym razem za sprawą uczennicy krakowskiej SMS, która przepłynęła ten dystans w 2:07,66 s. Panowie niestety daleko w tej konkurencji. Na 50 m stylem grzbietowym medalu zdobyć nam się nie udało - bardzo blisko była Agata Naskręt z MKS Astorii Bydgoszcz, która była czwarta a medal brązowy przegrała o 0,06 s. uzyskując wynik 0:30,38 s. Podobnie było na 800 m stylem dowolnym pań gdzie 4 lokatę zajęła zawodniczką Piątki Konstantynów - Milena Karpisz uzyskując rezultat 9:08,57 s. Szkoda, bo końcówke dystansu Milena miała bardzo dobrą, jednak troszkę na początku rywalki za mocno uciekły i brakowało kilku metrów do "wdrapania się" do strefy medalowej. Podopieczna Mariusza Wędrychowicza jednak 5 godzin później odbiła sobie to 4 miejsce i zdobyła sreberko na 400 m stylem dowolnym z czasem 4:25,39 s.

100 m stylem motylkowym to kolejny medal biało-czerwonych. Trzeci w konkurencji panów był Jerzy Twarowski z Jordana Kraków, który uzyskał 0:55,60 s. Kolejny medal srebrny dołożyła Jowita Sieńczyk, która na 200 m stylem zmiennym uzyskała wynik 2:21,18 s.

Wyścigi sztafetowe także zakończyły się dla nas bardzo pomyślnie - zdobyliśmy w wyścigach na 4 x 100 dwa brązowe medale. Dziewczęta płynęły w składzie Sztandera, Orczykowska, Miriam Podlewska i Nikola Petryka a panowie Sebastian Szczepański, Kacper Łopaciński, Wojciech Wojdak i Kacper Ćwiek.

W klasyfikacji generalniej zajęliśmy pierwszą lokatę jako drużyna, przed zespołami Ukrainy i Czech, co na pewno jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi sie wielkimi krokami poznańskimi Mistrzostwami Europy Juniorów. Jako redakcja gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom, ale jeszcze bardziej gratulujemy Wam atmosfery jaką stworzyliście na pływalni w Kijowie. Pięknie sie ogląda tak zgrany i głośny zespół. Nie mieliście sobie równych ani w wodzie, ani na trybunach. Tak trzymać!