NCAA: Uczelnia Danielewskiego z tytułem... 37 raz z rzędu!

Szymon Gagatek 2015-03-04 12:54

Męska drużyna Uniwersytetu Oakland trzydziesty siódmy raz z rzędu wywalczyła tytuł najlepszej uczelni mistrzostw Horizon League. Ekipa Golden Grizzlies, w barwach której pływa Aleksander Danielewski bardzo wyraźnie wyprzedziła w klasyfikacji końcowej gospodarzy zawodów, Uniwersytet Wisconsin-Milwaukee. Polak indywidualnie najlepiej poradził sobie na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym.

Polak w ciągu tego sezonu spisywał się bardzo dobrze, między innymi trzykrotnie był wybierany Zawodnikiem Tygodnia w swojej konferencji. Zwieńczenie sezonu również mógł zaliczyć do udanych. Rywalizację na 100 jardów grzbietem zakończył podobnie jak w ubiegłym roku, na drugiej pozycji, ale wynikiem 48.11 s poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy. Na dwukrotnie dłuższym dystansie był trzeci (1:45.49), natomiast na 200 jardów stylem zmiennym został sklasyfikowany na czwartym miejscu (w tej konkurencji również ustanowił nową życiówkę: 1:49.02).

Danielewskiemu dwukrotnie udało się wywalczyć mistrzostwo konferencji. W obu przypadkach miało to miejsce w rywalizacji sztafet stylem zmiennym. Na dystansie 4x50 jardów popłynął na pierwszej zmianie na tyle szybko, że uzyskał najlepszy czas w życiu (22.35 s). Zawodnik z Piaseczna, reprezentujący w naszym kraju MKP Szczecin, był też wraz z kolegami drugi w zmaganiach sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym.