NCAA: Sendyk jak błyskawica! Świetny wynik Polaka w eliminacjach

Szymon Gagatek 2019-03-28 19:46

Paweł Sendyk przyleciał na mistrzostwa NCAA w niesamowitej formie! W sesji eliminacyjnej drugiego dnia zawodów w Austin Polak wystartował na dystansie 50 jardów stylem dowolnym i bez problemów awansował do popołudniowego finału. Już na tym etapie rywalizacji poprawił życiówkę i wskoczył na 8. miejsce w klasyfikacji wszechczasów tej konkurencji, ex aequo z samym Nathanem Adrianem!

Zawodnik Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley dwie długości basenu pokonał w 18.66 i wygrał swoją serię eliminacyjną. Dzięki temu poprawił rekord pływalni Uniwersytetu Teksańskiego, należący do Fredericka Bousqueta i wyrównał najlepszy czas w historii swojej uczelni, w którego posiadaniu od 8 lat był Nathan Adrian. Niestety, szybko stracił te osiągnięcia na rzecz swojego kolegi z drużyny, Ryana Hoffera, który wygrał poranne zmagania z wynikiem 18.58. Sendyk zajął 2. lokatę i wszystko wskazuje na to, że wieczorem stoczy z Hofferem pasjonującą walkę o mistrzowski tytuł.

8. Paweł Sendyk   18.66

Już chwilę wcześniej nasz zawodnik miał okazję przetrzeć się na starcie zmagań sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. Pierwszy odcinek w zespole Golden Bears przepłynął w 18.89, pomagając kolegom awansować do finału z najlepszym czasem. W czołowej ósemce znalazła się także ekipa Florida State University z Jakubem Książkiem (19.09 ze startu lotnego). Miejsca w finale B wywalczyły natomiast Uniwersytet Louisville z Bartoszem Piszczorowiczem (19.65 na trzecim odcinku) i Uniwersytet Florydy z Kacprem Stokowskim (19.90 na ostatnich 50 jardach).

Stokowski ponownie pojawił się na starcie na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym. Odcinek w stylu grzbietowym pokonał w 45.81, a Gators zostali ostatecznie sklasyfikowani na 8. pozycji, dzięki czemu nasz reprezentant dostanie szansę na sprawdzenie się w gronie najlepszych grzbiecistów ligi podczas finału A. Rywalizację w tej konkurencji zakończyła już natomiast uczelnia kolejnego polskiego debiutanta, Mateusza Chaby. Uniwersytet Hawajski w Manoa uplasował się na 23. miejscu, a Chaba w stylu motylkowym zanotował wynik 46.12.

==================

Jak śledzić mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> TRANSMISJA ELIMINACJI

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH I DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zostały zaplanowane na godzinę 16:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o północy.