Siódme miejsce Cieślaka, Bouchard objawieniem

Szymon Gagatek 2015-02-15 22:03

Podczas ostatniego dnia zmagań w Pro Swim Series (dawniej Grand Prix USA) w Orlando kolejny dobry start zaliczył Marcin Cieślak. Nasz reprezentant zajął siódme miejsce w finale A na dystansie 200 m stylem zmiennym. Jedną z najjaśniejszych postaci trzydniowych zawodów okazała się Kanadyjka, Dominique Bouchard, która w sobotę sięgnęła po zwycięstwo na 200 m stylem grzbietowym.

Polak wszedł do finału z siódmego miejsca i na takiej samej pozycji zakończył wieczorny wyścig. W finale uzyskał czas 2:06.12. Wyścig wygrał Ryan Lochte, któremu zabrakło ponad pół sekundy do złamania bariery dwóch minut (2:00.52). Amerykanin wyraźnie wyprzedził swoich rodaków: Conora Dwyera (2:01.31) i Cody'ego Millera (2:02.72). Cieślak wystartował w sobotę równiez na dystansie 100 m stylem dowolnym, ale odpadł w kwalifikacjach, plasując się ostatecznie na trzydziestej lokacie (52.43 s).

Jednym z największych zaskoczeń trzydniowych zawodów była rewelacyjna postawa Dominique Bouchard w stylu grzbietowym. Niespełna dwudziestoczteroletnia Kanadyjka zwyciężyła zarówno na 100 m, gdzie stoczyła fantastyczny pojedynek z Mie Nielsen, w którym obie z Dunką uzyskały dokładnie taki sam czas, jak i w sobotnim finale na dwukrotnie dłuższym dystansie. Cztery długości basenu pokonała w czasie 2:08.99. Szybciej w tym roku na świecie pływała do tej pory jedynie Yuanhui Fu z Chin.