Uniwersjada: Troje walczy dalej!

Szymon Gagatek 2013-07-14 19:14

Polacy bardzo dobrze radzili sobie dziś w finałowej sesji zawodów pływackich na Uniwersjadzie w rosyjskim Kazaniu. Troje z czwórki naszych zawodników biorących udział w wieczornych wyścigach półfinałowych awansowało do wyścigów medalowych. Fantastycznym wynikiem na dystansie 100 m stylem dowolnym zaimponował natomiast Vladimir Morozov.

Dwie dobre wiadomości dotarły z Rosji kilkanaście minut po godzienie siedemnastej polskiego czasu. Najpierw, w pierwszym półfinale rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym, Oskar Krupecki zajął piąte miejsce, bijąc swój rekord życiowy wynikiem 52.72 s. Później drugi półfinał padł łupem Pawła Korzeniowskiego, który wygrał go z czasem 52.20 s! Jak się okazało, oba te wyniki dały Polakom miejsca w jutrzejszym finale! Korzeniowski w łącznej klasyfikacji był drugi, a Krupecki ósmy.

W wyścigu o medale zobaczymy jutro również Klaudię Naziębło. Polka weszła dziś do finału 50 m stylem grzbietowym z piątym czasem (28.81 s). Jedenasta była Alicja Tchórz (29.32 s), a to oznaczało oczywiście pożegnanie się z dalszą rywalizacją.

Świetne wyniki w dzisiejszych zmaganiach o miejsca na podium Uniwersjady uzyskiwali Rosjanie. Yulia Efimova zdobyła złoto na dystansie 200 m stylem klasycznym, popisując się piątym w tym roku rezultatem na świecie – 2:24.10! Nie zawiódł też inny faworyt gospodarzy, Vladimir Morozov, który został królem 100 m stylem dowolnym. Rosjanin dwie długości basenu przepłynął w 47.62 s i poprawił swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie. Do prowadzącego w rankingu najlepszych w 2013 roku Jamesa Magnussena z Australii traci tylko dziewięć setnych sekundy! Dodatkowo Morozov z najlepszym czasem awansował do finału rywalizacji na dystansie 50 m stylem klasycznym (27.34 s).