Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsce sztafety

Szymon Gagatek 2013-07-29 17:50

Sztafeta mężczyzn 4x100 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce podczas trzeciej sesji finałowej Igrzysk Osób Niesłyszących, które w tym roku odbywają się w stolicy Bułgarii – Sofii. Był to najlepszy występ reprezentantów Polski w poniedziałkowe popołudnie.

Juliusz Sawka, Bartosz Chotkowski, Konrad Powroźnik i Artur Pióro dzielnie walczyli o medal rywalizacji sztafet. Polska ekipa uzyskała czas 3:45.29 i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji. Do medalu zabrakło 3.46 s. Złoto wywalczyli znakomici Rosjanie, ale - co warte podkreślenia –najlepszy czas spośród wszystkich zawodników startujących w finale uzyskał Pióro (52.80 s)!

W finale rywalizacji na dystansie 200 m stylem zmiennym Polacy popłynęli znacznie wolniej niż w kwalifikacjach. Artur Pióro zajął siódme miejsce, z czasem 2:35.21 (rano uzyskał wynik 2:17.37), a Powroźnik finiszował na ósmej pozycji, czternaście setnych sekundy za złotym medalistą wyścigu na dystansie 1500 m stylem dowolnym. Kolejne złoto do swojej kolekcji dołożył Rosjanin, Vitaly Obotin (2:08.64).