PUCHAR POLSKI W DRZONKOWIE - DZIEŃ II - PODSUMOWANIE

Joanna Kwatera 2013-05-19 17:37

Zakończył się właśnie trzeci – ostatni blok Pucharu Polski w pływaniu rozgrywanego na długiej 50-metrowej pływalni w Drzonkowie. Dziś zawodnicy ścigali się na dystansach stumetrowych oraz czterystumetrowym w stylu dowolnym. Można by rzec, że niespodzianek nie było – faworyci nie zawiedli i znów mogliśmy podziwiać te same nazwiska na najwyższych stopniach podium co wczoraj.

Najbardziej wartościowy rezultat dzisiejszego dnia zanotował Dawid Szulich z Delfina Legionowo, który odcinek 100 metrów stylem klasycznym przepłynął w czasie 1:02.13, za co otrzymał 838 pkt FINA i tak jak wczoraj na dystansie o połowę krótszym wyprzedził on Mikołaja Machnika z AZS AWF Katowice. Był to jedyny dziś ponad ośmiuset punktowy wynik, uzyskany na tej pływalni. W wyścigach w stylu dowolnym dominowali: na 100 metrów - specjalista od sprintu Kacper Majchrzak z Warty Poznań, który na mecie nieznacznie wyprzedził Dawida Zielińskiego (MKP Szczecin) i Michała Poprawę (AZS AWF Katowice), a na dystansie 400m specjalista od wyścigów długodystansowych Marcin Kaczmarski z KSZO Ostrowiec, który dokładnie tak samo jak wczoraj na odcinku dwa razy dłuższym pokonał Pawła Furtka z MKP Szczecin i Krzysztofa Pielowskiego z AZS UWM Olsztyn. W stylu grzbietowym w wyścigu na 100m kolejność identyczna jak wczoraj na dystansie dwa razy dłuższym, czyli najjaśniej błyszczał oczywiście Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), a za nim Matuesz Wysoczyński (Jordan Kraków) i Bartosz Krzyżaniak (Korner Zielona Góra). W stylu motylkowym nadal dominacja Michała Poprawy, a tuż za nim uplasowali się Oskar Krupecki (MKP Szczecin) i Jan Świtkowski (Skarpa Lublin).

Wśród pań dwa dystanse, a dokładnie 100m stylem grzbietowym oraz motylkowym wygrała dziś Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław). Na pierwszym z nich zaciętą walkę do końcowych metrów stoczyła z drugą na mecie Klaudią Naziębło (Juvenia Wrocław) i Mają Zawiszewską ( Śląsk Wrocław), a w stylu motylkowym triumfowała przed olimpijką z Londynu Anną Dowgiert (Śląsk Wrocław) i jej koleżanką klubową Sarą Skrzydło. Identycznie jak wczoraj w wyścigu sprinterskim, dziś na 100m stylem klasycznym zwycięstwa nie dała sobie wydrzeć Paulina Zachoszcz (MKP Szczecin), a za nią na mecie zameldowały się Kinga Cichowska (Słowianka Gorzów Wielkopolski) i Zuzanna Lis (Wodnik Rawicz). W stylu dowolnym na dystansie 100 metrów zwyciężyła Aleksandra Urbańczyk (AZS UŁ PŁ Łódź), która z czasem 57.34 o ponad sekundę szybciej dotknęła ściany końcowej basenu niż reprezentantka Śląska Wrocław Paulina Żelazna. W najdłuższym wyścigu dzisiejszego dnia – 400m stylem dowolnym znów dominacja zawodniczek z AZS UWM Olsztyn – pierwsze miejsce zajęła Joanna Zachoszcz, drugie Monika Czerniak, a czwarte Manuela Wikieł. Przedzieliła je tylko zdobywczyni trzeciego miejsca Katarzyna Kasperek z MKP Szczecin.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę dwudniowych zawodów w Drzonkowie koronę dzierży niezmiennie Aleksandra Urbańczyk z sumą 1642 pkt, drugą lokatę zajęła Alicja Tchórz (1594 pkt), a trzecią specjalistka od długich dystansów Joanna Zachoszcz (1570pkt). Wśród panów zwyciężył Dawid Szulich, gromadząc łącznie 1681 pkt, a za nim uplasowali się Radosław Kawęcki (1595 pkt) i Michał Poprawa z 1582 punktami.

Zawody w Drzonkowie przechodzą już do historii. Zawodnikom gratulujemy wyników! Następny Puchar Polski już za dwa tygodnie na 50-metrowej pływalni w Olsztynie.