Igrzyska Niesłyszących: Druga sesja kwalifikacyjna zakończona

Szymon Gagatek 2013-07-28 12:45

Artur Pióro i Konrad Powroźnik wywalczyli dziś rano kolejne przepustki do sesji finałowej Igrzysk Osób Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Pierwszy awansował do półfinałów rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym, z kolei drugi znalazł się w najlepszej ósemce pływaków na 100 m stylem motylkowym.

Pióro uzyskał piąty czas kwalifikacji (25.12 s) i bez najmniejszych problemów wszedł do pierwszej szesnastki. Przed nim znaleźli się czterej zawodnicy, którym udalo się złamać granicę 25 sekund: trzej Rosjanie i pływak z Korei Południowej. Na 26. miejscu w tej konkurencji znalazł się Juliusz Sawka. Niespełna szesnastoletni zawodnik  uzyskał czas 26.92 s. Natomiast 38. lokatę zajął Bartosz Wróbel (28.46 s).

Aby załapać się do finału 100 m stylem motylkowym mężczyzn, trzeba było popłynąć dziś poniżej jednej minuty. Ta sztuka udała się Konradowi Powroźnikowi, który uzyskał rezultat 59.86 s i zajął siódme miejsce. Na 25. pozycji znalazł się Kacper Nowicki (1:13.67). Dziś Powroźnik i Pióro wystąpią jeszcze w wyścigu medalowym na dystansie 1500 m stylem dowolnym. Oprócz tego w sesji finałowej zobaczymy również naszą sztafetę pań 4x200 m stylem dowolnym.

Awansu do dalszej fazy rywalizacji nie udało się wywalczyć naszym zawodniczkom na dystansie 100 m stylem klasycznym. Dwudzieste miejsce zajęła piętnastoletnia Natalia Strzeszewska, która znacznie poprawiła swój rekord życiowy (1:29.98), a na 23. pozycji została sklasyfikowana Monika Nowak (1:33.56). Natomiast w kwalifikacjach 100 m stylem grzbietowym mężczyzn piętnasty był Sawka (1:07.05), a dwudziesty czwarty - Bartosz Chodakowski (1:12.81).