NCAA: Mistrzostwa II Dywizji rozpoczęte

Szymon Gagatek 2019-03-14 10:15

W Indianapolis wystartowały pływackie mistrzostwa II Dywizji NCAA. W trakcie czterodniowej imprezy na starcie stanie kilkoro Biało-czerwonych. Pierwszego dnia zawodów w IUPUI Natatorium Jan Zuchowicz zajął wraz z kolegami 5. miejsce w sztafetowej rywalizacji na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym, a w sesji finałowej padły dwa rekordy ligi na 1000 jardów stylem dowolnym.

Sztafeta Uniwersytetu Indianapolis, z Zuchowiczem w składzie, już eliminacje zakończyła na 5. pozycji. Co najważniejsze, wynikiem 1:27.65 zawodnicy gospodarzy poprawili rekord szkoły i mogli w dobrych nastrojach czekać na popołudniowe zmagania. W sesji finałowej popłynęli minimalnie wolniej (1:27.68), dając się wyprzedzić tylko czterem zespołom. Polak na odcinku w stylu klasycznym popłynął bardzo dobrze, notując czas 23.95. Szybszy od niego był tylko jeden żabkarz.

W tej samej konkurencji wśród kobiet zaprezentowały się Aleksandra Tomala i Kamila Kunka. W barwach Uniwersytetu Lindenwood wraz z koleżankami finiszowały na 17. miejscu w eliminacjach. Kunka i Zuchowicz spróbowali swoich sił także indywidualnie, startujac na 50 jardów stylem dowolnym. Sesję poranną zakończyli odpowiednio na 41. i 38. pozycji. Kunka uzyskała czas 23.88, natomiast Zuchowicz mógł się cieszyć z nowej życiówki (20.61). Na starty w swoich koronnych konkurencjach muszą jeszcze poczekać.

Znakomity dzień w Indianapolis mieli faworyci do mistrzowskiego tytułu, zawodnicy Queens. Wygrali w sumie 6 z 8 pływackich konkurencji, całkowicie dominując w zmaganiach mężczyzn. Widzowie w IUPUI Natatorium byli również świadkami dwóch rekordów II Dywizji. Oba zostały ustanowione na dystansie 1000 jardów stylem dowolnym, przez Georgię Wright oraz Alexa Kunerta.

Mistrzowie II Dywizji NCAA, dzień I:
Kobiety
1000 jardów stylem dowolnym: Georgia Wright (West Chester)   9:45.86 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem zmiennym: Bailee Nunn (Drury)   1:57.97
50 jardów stylem dowolnym: Polina Lapshina (Queens)   22.34
4x50 jardów stylem zmiennym: Queens (Rachel Massaro, Michelle Prayson, Georgia DaCruz, Kyrie Dobson)   1:38.58

Mężczyźni
1000 jardów stylem dowolnym: Alex Kunert (Queens)   8:56.76 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem zmiennym: Marius Kusch (Queens)   1:42.53
50 jardów stylem dowolnym: Brody Heck (Queens)   19.47
4x50 jardów stylem zmiennym: Queens (Alen Mosic, Jan Delkeskamp, Marius Kusch, Brody Heck)   1:25.22

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zaplanowane zostały na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynac o 23:00.