Baranowska tym razem piąta

Szymon Gagatek 2015-04-12 23:08

Start na dystansie 200 m stylem zmiennym zaliczyła podczas trzeciego dnia mistrzostw Niemiec Katarzyna Baranowska. Rekordzistka naszego kraju w tej konkurencji zajęła w niej ostatecznie piątą lokatę. Swój pierwszy występ w Berlinie zaliczył w sobotę Paul Biedermann, który zdobył złoto na 100 m stylem dowolnym, ale nie popisał się wyjątkową formą.

Baranowska w kwalifikacjach uzyskała rezultat 2:17.30 i została sklasyfikowana na szóstej lokacie. W wyścigu finałowym udało jej się jeszcze poprawić o jedno miejsce. Cztery długości basenu pokonała w 2:16.75. Złoto i minimum na mistrzostwa świata w Kazaniu wywalczyła Theresa MIchalak (2:13.06), wyprzedzając dwie utalentowane juniorki: szesnastoletnią Maxine Wolters (2:13.98) i siedemnastoletnią Marlene Huether (2:14.05).

Pierwszy start Paula Biedermanna na krajowym czempionacie nie przebiegł po jego myśli. Na dystansie 100 m stylem dowolnym zajął co prawda pierwszą pozycję, wyraźnie wyprzedzając Christopha Fildebrandta, ale rezultat jaki zanotował (49.24 s) sprawił, że niemieccy kibice nie będą mogli liczyć na jego występ w tej konkurencji w Kazaniu. Pozostanie mu tym samym jedynie walka o medale na dwukrotnie dłuższym dystansie, na którym jest rekordzistą świata.

Dobre wyniki uzyskiwali w sobotę długodystansowcy w nieolimpijskich konkurencjach. Na dystansie 1500 m stylem dowolnym pań zawodniczki, które stanęły na podium znalazły się na miejscach 2.-4. w tegorocznym światowym rankingu, jedynie za Lauren Boyle. Zwyciężyła Isabelle Haerle (16:06.82), przed Sarą Koehler (16:07.33) i Leonią Antonią Beck (16:07.70). Wśród mężczyzn na 800 m stylem dowolnym złoty medal zawisł na szyi Floriana Vogela, który cały dystans pokonał w 7:52.57.