NCAA: Kolejny finał Sendyka

Szymon Gagatek 2019-03-30 18:04

To powinna być tylko formalność. Ostatniego dnia mistrzostw NCAA zawodnicy Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przypieczętują zapewne mistrzostwo NCAA w klasyfikacji drużynowej - szóste w historii i pierwsze od 2014 roku. Duży wkład w dorobek punktowy Golden Bears ma Paweł Sendyk, który tym razem wszedł do najlepszej ósemki na dystansie 100 jardów stylem dowolnym.

Nasz reprezentant zajął 7. miejsce w eliminacjach tej konkurencji, ex aequo ze swoim kolegą z uczelni Ryanem Hofferem, z którym toczył walkę o zwycięstwo na o połowę krótszym dystansie. W sesji porannej pokonał cztery długości basenu w 41.76. To najlepszy wynik nie tylko w jego karierze, ale także w historii polskiego pływania na jardach. Imponujący występ zanotował Dean Farris, będący bez wątpienia objawieniem zawodów w Austin. Uczeń Uniwersytetu Harvarda, który wczoraj był najlepszy na 100 jardów stylem grzbietowym, tym razem uzyskał czas 41.00.

Eliminacji na 200 jardów stylem grzbietowym nie przebrnął Kacper Stokowski. Reprezentant Uniwersytetu Florydy był dopiero 35. (1:44.26). Z kolei aż trzech naszych zawodników wywalczyło przepustkę do finału A rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym. Uniwersytet Kalifornijski z Pawłem Sendykiem wygrał poranne zmagania (Polak na drugim odcinku uzyskał czas 42.34), Uniwersytet Stanowy Florydy z Jakubem Książkiem został sklasyfikowany na 5. pozycji (Książek zanotował rezultat 42.54 ze startu lotnego), a Uniwersytet Louisville z Bartoszem Piszczorowiczem uplasował się na 7. miejscu (pływak z Warszawy pokonał cztery długości basenu w 42.81).