PODSUMOWANIE PUCHARU POLSKI MASTERS W STALOWEJ WOLI

Joanna Kwatera 2013-05-13 13:10

W dniach 11-12 maja odbył się w Stalowej Woli Puchar Polski w pływaniu Masters. Trzeci raz z rzędu zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli pod zarządem pana Andrzeja Chmielewskiego przy współpracy z Urzędem Miasta w Stalowej Woli oraz Towarzystwem Pływackim „Motyl” i po raz trzeci może poszczycić się on doskonałą organizacją i sprawnym tempem przeprowadzenia zawodów. Idealnie przygotowany obiekt, który posiada dwa 25-metrowe baseny (główny i rozgrzewkowy) zapewnił wysoki standard i komfort przygotowania do startu wszystkim pływakom. W imprezie tej udział wzięło 148 zawodników z 37 klubów z Polski i Ukrainy. Najliczniejszą 19-osobową ekipę wystawił miejscowy klub Motyl Senior MOSiR Stalowa Wola, która spisała się znakomicie zajmując drugie miejsce w rankingu medalowym.

Podczas tych zawodów pobity został jeden rekord Polski, a jego autorem był Leszek Madej z Warsaw Masters Team, którego wynik 1:16.16 na dystansie 100m stylem klasycznym, okazał się lepszy niż dotychczasowy najlepszy rezultat na tym dystansie w kategorii F. Warszawianin otrzymał za niego 872 pkt. Ponadto zawodnik ten wygrał jeszcze dystanse: 100m stylem zmiennym, 100m stylem dowolnym oraz  50m stylem motylkowym i z sumą 3553 punktów został trzecim najlepszym zawodnikiem imprezy.

Najlepszymi zawodnikami Pucharu Polski Masters w Stalowej Woli zostali:

- wśród kobiet: Renata Bastek – Weteran Zabrze - zwyciężczyni dystansów: 50m st. dow., 50 i 100m st. grzb, gromadząc na swoim koncie 3351 punktów, druga była Ewa Stępień – Zgiersko-Łęczyckie WOPR, która triumfowała na dystansach: 50 i 100m st. klas, 50m st. mot, 50m st. dow, z łączną sumą 3050 punktów, a na trzecim miejscu uplasowała się Mariola Kuliś z Masters Korona Kraków (1 miejsce na 50m st. dow., 50m st. mot, 100m st. zm oraz 2 miejsce na 50m st. klas), zdobywając 2779 punktów.

-wśród mężczyzn: Mirosław Warchoł z Warsaw Masters Team - zwycięzca 100 i 200m st. zm oraz 100 i 200m st. dow, z łączną sumą 3775 punktów, drugą lokatę zajął Stanistaw Krokoszyński z Wisły Masters Kraków, który za zwycięstwa na dystansach 100 i 200m st. dow. oraz 100 i 200m stylem zmiennym, zgromadził 3678 punktów, a trzeci był wspomniany wyżej Leszek Madej z Warsaw Masters Team.

Najlepszymi zwodnikami Podkarpacia zostali: Maria Petecka i Arkadiusz Berwecki – oboje z Motyl Senior MOSiR Stalowa Wola.

W klasyfikacji medalowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna Masters Korona Kraków, zdobywając aż 72 krążki – 49 złotych, 17 srebrnych i 6 brązowych oraz uzyskując 29574 punkty. Druga w tej klasyfikacji była drużyna Motyl Senior MOSiR Stalowa Wola z 50 medalami (26378 pkt), natomiast trzecie miejsce zajęli zawodnicy Weterana Zabrze, zdobywając 31 medali (19178).

Organizatorzy zawodów zafundowali też medalistom bardzo miły akcent, puszczając podczas dekoracji medalowych w tle melodię z filmu „Rydwany ognia”, która była nieoficjalnym hymnem Letniej Olimpiady Igrzysk w Londynie w 2012 roku.