NCAA: Kolejne polskie finały

Szymon Gagatek 2018-03-23 20:43

Podczas sesji eliminacyjnej trzeciego dnia mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn w Minnesocie doczekaliśmy się startów Polaków tylko w dwóch konkurencjach. Jan Świtkowski wszedł do finału 100 jardów stylem motylkowym, natomiast Paweł Sendyk wraz z kolegami z Uniwersytetu Kalifornijskiego zameldował się w najlepszej ósemce na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym.

Obaj nasi reprezentanci wzięli udział w rywalizacji delfinistów. Lepiej poradził sobie Świtkowski, który wciąż zachwyca rewelacyjną dyspozycją. Lublinianin już w eliminacjach poprawił o osiemnaście setnych sekundy swój rekord życiowy, notując wynik 45.09. Dało mu to 5. miejsce w niezwykle mocnej stawce. W finale Świtkowski będzie miał okazję zmierzyć się z najszybszym rano mistrzem świata Caelebem Dresselem (44.37), złotym medalistą olimpijskim Josephem Schoolingiem czy też świetnym Brazylijczykiem Viniciusem Lanzą. Sendyk został sklasyfikowany na 32. pozycji, finiszując z czasem 46.29.

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie miał więcej powodów do zadowolenia w zmaganiach sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym. Jego Uniwersytet Kalifornijski zajął 2. lokatę, przegrywając tylko z Uniwersytetem Południowej Kalifornii. Sendyk popłynął oczywiście na ostatniej zmianie, uzyskując rezultat 18.96.

Do finału 400 jardów stylem zmiennym z najlepszym czasem przystąpi Andrew Seliskar (3:37.84), eliminacje 200 jardów stylem dowolnym wygrał wicemistrz świata Townley Haas (1:31.78), na 100 jardów stylem klasycznym najszybszy był Ian Finnerty (50.47), a na 100 jardów stylem grzbietowym pierwsze miejsce zajął Robert Glinta (44.99).

==================

Jak śledzić mistrzostwa I Dywizji NCAA mężczyzn?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> TRANSMISJA

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH I DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zostały zaplanowane na godzinę 16:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o północy.