NCAA: Kolejne polskie starty za oceanem

Jan Urbaniak 2017-10-31 18:57

W miniony weekend, jak co tydzień, wiele się działo w lidze akademickiej za oceanem. Sezon rozgrywek NCAA powoli się rozkręca, przez co możemy podziwiać coraz więcej polskich zawodników w pojedynkach międzyuczelnianych. Jak tym razem prezentowali się najlepsi? Oto nasze podsumowanie startów biało-czerwonych.

University of Florida vs. Alabama
*Jan Świtkowski (Florida)
Wyniki

University of Florida vs. Georgia
Wyniki

Jak zwykle świetnie poradził sobie Jan Świtkowski, który za swoje poprzednie starty został nagrodzony tytułem najlepszego pływaka konferencji SEC. W kolejnych dwóch wyjazdowych pojedynkach prezentował się na słupku wielokrotnie, osiągając przy tym dobre wyniki. Podczas wyjazdu do Alabamy Świtkowski zajął trzecie miejsce na 200 jardów stylem motylkowym (1:49.12) oraz pewnie, z prawie sekundową przewagą, wygrał na 100 jardów tym stylem (47.87). Zaledwie dwa dni później w wyścigach indywidualnych przeciwko Uniwersytetowi Georgii zdobył komplet punktów na 100 i 200 motylkiem (47.02 i 1:44.35) oraz 200 zmiennym (1:44.99).  Te znakomite występy zapewniły jego drużynie dwa pewne zwycięstwa.

Drury Univeristy vs. Missouri State
*Zuzanna Chwadeczko (Drury)
*Kacper Ćwiek (Missouri State)
Wyniki

Podczas pojedynku pomiędzy Drury Univeristy a Missouri State można było oglądać aż dwójkę Polaków. Co ciekawe, były to jedyne w tym tygodniu zawody rozgrywane pomiędzy uczelniami z dwóch różnych dywizji! Zuzanna Chwadeczko pływająca dla Drury świetnie spisała się w sprincie kraulowym na 100 jardów, wygrywając o zaledwie 6 setnych sekundy z drugą zawodniczką. Z czasem 52.66 dotarła do mety jako pierwsza. Z kolei Kacper Ćwiek pływający dla Missouri State wywalczył dwa trzecie miejsca na 200 jardów stylem zmiennym oraz dowolnym (1:56.17, 1:42.12).

Iowa State vs Univeristy of Minnesota
*Michał Brzuś (Iowa)
*Jerzy Twarowski (Iowa)
Wyniki

Świetne występy w miniony weekend zaliczył także delfinista, Jerzy Twarowski, który w wyścigach na 100 (48.06) i 200 (1:48.38) jardów swoim koronnym stylem nie miał sobie równych. Do puli punktów, pozwalającej zwyciężyć z University of Minnesota, swoje trzy grosze dorzucił także Michał Brzuś, który z czasem 20.26 zajął trzecie miejsce na 50 jardów kraulem.

East Carolina University vs University of North Carolina
*Jacek Arentewicz (East Carolina)
*Paulina Majszutowicz (East Carolina)
Wyniki

Dwójka żabkarzy pływających dla East Carolina University pomogła swojej drużynie odnieść podwójne zwycięstwo nad University of North Carolina. Na 100 i 200 jardów stylem klasycznym Jacek Arentewicz dwukrotnie nie miał sobie równych (56.77 i 2:05.20), a Paulina Majszutowicz zajęła drugie miejsce na 100 jardów (1:07.55) oraz trzecie na 200 (2:27.12).