Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych – dzień 3.

Marcin Ryszka 2015-12-07 20:10

Trzeci dzień otwartych mistrzostw Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych to kolejne sukcesy Biało-czerwonych. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co wydarzyło się we Floating Arenie podczas niedzielnej rywalizacji w Szczecinie.

Ostatni dzień zmagań rozpoczął się od wyścigów na 50m stylem grzbietowym. U pań z niepełnosprawnością narządu ruchu złoty medal zdobyła Anezka Floriankova z Czech 835 pkt. Druga była Paulina Woźniak 700 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Natalya Zvyagintseva 685 pkt.

W grupie startowej od S11 do S13 zwyciężyła Holenderka Sanne Hofman 778 pkt. Srebrny medal zdobyła Stephanie Douard z Francji 668 pkt, a trzecia była Niemka Henriette Schoettner 635 pkt.

U panów z niepełnosprawnością narządu ruchu podobnie jak na dystansie dwukrotnie dłuższym zwyciężył Patryk Biskup 891 pkt. Wyprzedził on Jacka Czecha 853 pkt i Kamila Karpiuka 768 pkt.

Wśród mężczyzn z niepełnosprawnością narządu wzroku najlepszy okazał się Wojciech Makowski 885 pkt. Srebrny medal zdobył Litwin Matakas Edgaras 696 pkt, a na trzeciej lokacie uplasował się Ibrashev Mansurbek z Kazakhstanu 586 pkt.

Drugą konkurencją ostatniego dnia mistrzostw Polski było 150m stylem zmiennym. Pragniemy przypomnieć, że dystans ten jest rozgrywany tylko dla grup od S1 do S5. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Zuflya Widullina z Kazakhstanu 823 pkt. Druga była Karolina Hamer 521 pkt, a trzecie miejsce zajęła Sonja Sigurdardottir z Islandii 455 pkt. U panów pierwsze miejsce zajął Mateusz Błażejewski. Srebrny medal zdobył Krzysztof Stefanowski, a trzeci wynik uzyskał Juliusz Trochimczuk.

Konkurencja 200m stylem zmiennym pań w grupach S1-S10 dostarczyła nam wielkich emocji. Po bardzo zaciętej walce złoty medal zdobyła Oliwia Jabłońska 821 pkt. Wyprzedziła ona dwie swoje wielkie rywalki: Holenderkę Chantalle Zijderveld 810 pkt i Francuzkę Elodie Larandi 799 pkt. U pań z grup S11-S13 złoty medal zdobyła Amilova Fotimakhon 865 pkt. Drugi wynik uzyskała Lisette Bruinsma 862 pkt, a trzecia była Karina Petrikova 650 pkt.

W tej samej konkurencji u mężczyzn z niepełnosprawnością narządu ruchu zwyciężył Patryk Biskup 716 pkt. Wyprzedził on Holendra Tima Van Duurena 668 pkt i kolejnego z Biało-czerwonych Patryka Kowalskiego 654 pkt. W grupie startowej S11 do S13 złoty medal zdobył reprezentant Azerbejdżanu Dzmitry Salei 870 pkt. Drugi był jego rodak Raman Salei 841 pkt, a trzeci był Dmitriy Horlin z Uzbekistanu 804 pkt. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Kamil Żetelski: 540 pkt i 7. miejsce.

W ostatniej konkurencji mistrzostw 200m stylem dowolnym wśród kobiet z niepełnosprawnością narządu ruchu w znakomitym stylu zwyciężyła Elodie Lorandi 973 pkt. Srebrny medal zdobyła Zulfya Gabidullina 874 pkt, a trzecia była Inbal Pezaro 838 pkt. W grupie startowej od S11 do S13 złoty medal zdobyła Lisette Bruinsma, która za swój wynik uzyskała aż 986 pkt. Druga była Joanna Mendak 775 pkt, a trzecie miejsce zajęła Sanne Hovman 632 pkt.

U mężczyzn z kategorii od S1 do S10 złoty medal zdobył Patryk Karliński. Podopieczny trenera Musztafagi, który wraca do pływania po ciężkiej kontuzji, uzyskał 660 pkt. Drugie miejsce zajął Tim Van Duuren z Holandii 658 pkt, a na najniższym stopniu podium stanął jego rodak Simon Doer 621 pkt. W kategorii osób z niepełnosprawnością narządu wzroku zwyciężył Piotr Michalak 773 pkt. Srebrny krążek zdobył Roman Adalakov z Kazakhstanu 677 pkt, a z brązu cieszył się Adrian Jastrzębski 589 pkt.

Na koniec zostały rozegrane wyścigi sztafetowe 4 razy 50m stylem dowolnym. Bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki Niemiec, wygrywając bardzo pewnie, przed zawodniczkami klubu Szansa Start Gdańsk oraz Gol Start Częstochowa.

U mężczyzn złote medale zawisły na szyjach zawodników z Kazakhstanu. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci Iranu, a brązowe medale wywalczyli zawodnicy klubu X AWF Warszawa.

Za nami bardzo udane zawody w Szczecinie. We Floating Arenie padło wiele wartościowych wyników, w tym jeden rekord świata. Cieszy wysoka forma naszych najlepszych zawodników. Miejmy tylko nadzieję, że takie zawody dla osób niepełnosprawnych w naszym kraju będą odbywać się coraz częściej!