Uniwersjada: Druga sesja kwalifikacyjna za nami

Szymon Gagatek 2013-07-11 09:20

Zakończyła się już sesja kwalifikacyjna drugiego dnia rywalizacji pływaków na Uniwersjadzie w Kazaniu. Polacy spisywali się nieźle. Paweł Korzeniowski i Katarzyna Wilk wystąpią w wieczornych półfinałach, a Karol Zaczyński poprawił swój rekord życiowy na dystansie 200 m stylem zmiennym. Sesja popołudniowa już od 17:00!

Kwalifikacje rozpoczęły się od rywalizacji na 200 m stylem dowolnym mężczyzn. W tej samej serii popłynęli Paweł Korzeniowski i Michał Szuba. Korzeniowski, Mistrz Polski z Olsztyna, minimalnie przegrał tylko z Benjaminem Hockinem z Paragwaju, ale czas 1:49.56 pozwolił mu z szóstym czasem wejść do półfinałów. Słabiej spisał się Szuba, który w piątym wyścigu zajął ostatnie, ósme miejsce (1:52.26) i został sklasyfikowany na 23. pozycji. Zwyciężył Danila Izotov z Rosji, który uzyskał zdecydowanie najlepszy rezultat, 1:47.65.

Do półfinałów 100 m stylem dowolnym kobiet awansowała dziś Katarzyna Wilk. Polka, na co dzień trenująca w Stanach Zjednoczonych, pokonała dwie długości basenu w 56.11 s i zajęła w klasyfikacji generalnej jedenaste miejsce. Pierwsze miejsce wywalczyła Veronika Popova (54.50 s). Reprezentantka gospodarzy była najlepsza również na 100 m stylem klasycznym. Yulia Efimova uzyskała na tym dystansie czas 1:07.60, gorszy od jej najlepszego tegorocznego rezultatu tylko o 0.36 s.

Bardzo dobry występ na 200 m stylem zmiennym zaliczył Karol Zaczyński. Polakowi co prawda nie udało się wejść do półfinałów (zajął dziewiętnaste miejsce), ale rezultat 2:04.43 jest jego nowym rekordem życiowym. Poprzedni Zaczyński ustanowił na początku czerwca tego roku w Olsztynie, podczas Grand Prix Polski (2:06.48).