ARENA PSS: Pebley już błyszczy!

Joanna Kwatera 2017-01-15 18:20

Bohaterem numer jeden drugiego dnia Arena Pro Swim Series był amerykański pływak Jacob Pebley.Reprezentant klubu California Aquatics wygrał rywalizację grzbiecistów na dystansie 200m, uzyskując bardzo dobry rezultat 1:55.95. Piąty zawodnik igrzysk olimpijskich w Rio stoczył w finale walkę z kolegami, z którymi konkurował w zeszłym roku w Omaha o miejsce w reprezentacji olimpijskiej Sean’em  Lehane i Henness’em Stuart i zostawił ich daleko w tyle. Pebley lepsze czasy w tej konkurencji w swojej karierze uzyskiwał tylko podczas kwalifikacji olimpijskich w Omaha i w igrzyskach w Rio w zeszłym roku. Czas ten to dobry punkt wyjściowy dla rywali w tym roku.

Wśród kobiet triumfowała brązowa medalistka na tym dystansie z Rio – Hilary Caldwell. Kanadyjka finiszując z czasem 2:10.77 nieznacznie wyprzedziła na mecie doskonale spisującą się w tych zawodach 16letnią reprezentantkę gospodarzy Evę Merrell. W tej konkurencji mieliśmy także polskie akcenty – studiująca na co dzień w Southern Methodist University Agata Magner, wystartowała w finale D, uzyskując tam trzecią lokatę (2:19.93), a w sumie zakończyła zawody na 27 pozycji. Na 63 miejscu uplasowała się natomiast 16letnia Weronika Margula (2:25.39). Szczecinianka wzięła udział dziś także w konkurencji 200m stylem dowolnym, gdzie zajęła 119 lokatę (2:13.20).

Zdecydowanym zwycięstwem w swojej koronnej konkurencji 400m stylem zmiennym popisał się także Japończyk Daiya Seto. Brązowy medalista z Rio zdeklasował konkurencję , dopływając spokojnie do mety z wynikiem 4:13.80. Drugi na mecie Duńczyk Anton Ipsen stracił do niego ponad sześć sekund. To już drugie zwycięstwo Japończyka w tych zawodach. W ślady kolegi z reprezentacji poszedł też Shinri Shioura. Wicemistrz świata z Windsor na dystansie 100m stylem dowolnym wygrał dziś konkurencję sprinterską tym stylem, przepływając jedną długość basenu w czasie 22.73. Za nim w tabeli uplasowali się tacy zawodnicy jak Yuri Kisil, Michael Andrew, Matt Greevers i Ryan Held.

Kanadyjki wygrywały także konkurencje 400m stylem zmiennym oraz 50m stylem dowolnym. W pierwszej z nich znakomicie poradziła sobie z rywalkami 17latka – Mary-Sophie Harvey, notując czas 4:37.89, którym o ponad dwie sekundy poprawiła dotychczasowy rekord życiowy na tym dystansie.  W sprincie stylem dowolnym triumfowała natomiast Michelle Williams – 25.16.

Po wczorajszym triumfie w stylu klasycznym dziś z pierwszego miejsca na dystansie 200m stylem dowolnym cieszyła się Melanie Margalis, która jednak pokonała ten dystans prawie sekundę wolniej niż w zeszłym roku, ale wynikiem 1:58.78 jako jedyna złamała dziś granicę minuty i pięćdziesięciu dziewięciu sekund. Wśród mężczyzn zwyciężył Wenezuelczyk Marcos Lavado (1:48.90 – rekord życiowy).