WIELOMECZE - BLOK IV - PODSUMOWANIE POZNAŃSKICH ZAWODÓW

Joanna Kwatera 2013-04-07 23:26

Dobiegły końca wielomecze pływackie rozgrywane w Poznaniu oraz w Kijowie – czwarty blok był ostatnim w dwudniowych zmaganiach pływaków z w sumie dziesięciu krajów.

Czwarty blok zawodów w Poznaniu rozpoczęły wyścigi na dystansie 200m stylem dowolnym i wreszcie doczekaliśmy się pierwszego rekordu mitingu, który do tej pory należał do polskiego zawodnika Filipa Bujoczka, a pobił go Brazylijczyk Felipe Souza, który uzyskał czas 1:53.66. Na trzeciej pozycji na tym dystansie zameldował się Adam Staniszewski, uzyskując rezultat 1:56.28. Startująca w tej samej konkurencji wśród dziewcząt - Julia Szatanek zajęła 7 lokatę. W rywalizacji na dystansie 200m stylem motylkowym również trzecie miejsce zajął Patryk Adamczyk, który pokonał dystans w czasie 2:08.22. Wśród dziewcząt Dominika Adamiec zajęła 7 miejsce. Dobrze natomiast spisali się nasi zawodnicy w konkurencji 200m stylem zmiennym – Julia Gus zajęła drugie miejsce, uzyskując wynik 2:25.71, a Dawid Pietrzak był trzeci z czasem 2:11.36. Miejsca na podium zajęły też polskie sztafety na dystansie 4x100m stylem dowolnym – dziewczyny płynące w składzie: Sara Leończuk, Julia Szatanek, Katarzyna Śliwowska i Paulina Piechota zajęły trzecie miejsce, uzyskując czas 4:04.55. Również trzecie miejsce zajęła sztafeta męska płynąca w składzie: Michał Brzus, Aleksander Tkaczyk, Marcin Kisielewski, Adam Staniszewski, pokonując dystans w 3:35.79. Bliscy pokonania kolejnego rekordu mitingu byli zwycięzcy tej konkurencji - Brazylijczycy, którym zabrakło jedynie 6 setnych aby to uczynić.

W klasyfikacji punktowej całych zawodów polskie pływaczki wraz z pływaczkami z Brazylii zajęły ex aequo pierwsze miejsce, zdobywając 146 punktów. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Finlandii z 139 punktami. Wśród chłopców zdecydowanie zwyciężyła ekipa Brazylii, uzyskując 174 punkty, wyprzedzając teamy z Polski (153pkt) i z Izraela (132pkt).

W klasyfikacji najbardziej wartościowych rezultatów wśród dziewcząt najlepszym okazał się wynik Roosy Moert z Finlandii, uzyskany na dystansie 100m stylem dowolnym (czas 58.10 - 719pkt). Najwyższe miejsce wśród polskich zawodniczek zajął wynik Julii Gus - 1:05.70 uzyskany na dystansie 100m stylem grzbietowym, za który otrzymała 692 punkty. W pierwszej dziesiątce wśród dziewcząt znalazły się jeszcze dwa wyniki uzyskane przez Paulinę Piechotę na dystansie 400m stylem dowolnym(4:31.16 – 686pkt) i 800m stylem dowolnym ( 9:20.49 – 685pkt) – zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce wśród najbardziej wartościowych rezultatów zawodów. Najbardziej wartościowy rezultat wśród chłopców zajął wynik Brandonn’a Almeidy- 4:00.05, uzyskany na dystansie 400m stylem dowolnym (770pkt). Najlepiej punktujący z polskich zawodników to Adam Staniszewski, którego czas 4:06.53, uzyskany na dystansie 400m stylem dowolnym (711pkt) sklasyfikowany został na 15 pozycji.

W klasyfikacji multimedalistów poznańskich zawodów zwyciężyli dwaj pływacy z Brazylii: Brandonn Almeida i Pedro Spajari, którzy zdobyli po 4 złote medale. Na 6 pozycji znalazły się dwie polskie zawodniczki: Julia Gus i Paulina Piechota, które zdobyły po 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i jeden brązowy.

W klasyfikacji medalowej wygrała ekipa z Brazylii zdobywając 19 medali przed Polską – 17 medali i Czechami – 10 medali.

Podsumowując starty naszych zawodników w wielomeczu pływackim w Poznaniu - medale dla polskiej ekipy zdobywali:

-Złote: Paulina Piechota (400m st. dow i 400m st. zm) i Julia Gus ( 100m st. grzb, i 200m st. grzb.)

-Srebrne: Paulina Piechota (800m st. dow.), Julia Gus (200m st. zm), Dawid Murzyn (100m st. grzb.) i sztafeta 4x200m st. dow. chłopców

-Brązowe: Adam Staniszewski (200m st. dow.), Wiktor Jaszczak (1500m st. dow), Aleksander Tkaczyk (100m st. mot), Patryk Adamczyk (200m st. mot.), Dawid Pietrzak (200m st. zm.) oraz sztafety: 4x100m st. dow. i 4x100m st. zm. dziewcząt i chłopców.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Niestety do tej pory organizatorzy zawodów w Kijowie nie opublikowali niedzielnych wyników uzyskanych w tamtejszym wielomeczu – jak tylko się one ukażą oczywiście znajdziecie je na news.omegatiming.pl!