Kazań 2015: Niemcy obronili tytuł w sztafecie

Szymon Gagatek 2015-07-30 13:44

Niemiecka sztafeta 3x5 km obroniła dziś tytuł mistrzów świata w pływaniu długodystansowym na czempionacie globu w Kazaniu. Nasi zachodni sąsiedni wyprzedzili zdecydowanie Brazylijczyków i Holendrów, którzy uzyskali dokładnie taki sam rezultat końcowy i uplasowali się wspólnie na drugim stopniu podium.

W porównaniu ze zwycięskim składem z Barcelony wśród Niemców doszło do jednej zmiany. Legendę pływania na wodach otwartych, Thomasa Lurza, który zakończył w tym roku sportową karierę, zastąpil Rob Muffels. Wicemistrz świata sprzed kilku dni na dystansie 5 km oraz Christian Reichert i Isabelle Harle stworzyli znakomite trio, które pokonało trasę w Kazaniu w czasie 55:14.4. Obrońcy tytułu zakończyli dzisiejszą rywalizację z przewagą niemal siedemnastu sekund nad kolejnymi ekipami.

Do niecodziennej sytuacji w rywalizacji sztafetowej doszło w walce o srebro. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Brazylijczycy i mistrzowie Europy z Berlina, Holendrzy. Zarówno jedni, jak i drudzy, na pięciokilometrowej trasie uzyskali rezultat identyczny co do dziesiątych części sekundy (55:31.2)! Słabiej spisali się wicemistrzowie świata sprzed dwóch lat, Grecy, którzy płynęli dokładnie w takim samym składzie jak w stolicy Katalonii (Antonios Fokaidis, Spyridon Gianniotis, Kalliopi Araouzou), ale tym razem uplasowali się dopiero na ósmej pozycji.

Podium rywalizacji sztafetowej 3x5km: