Tym razem Zaczyński tuż za podium

Szymon Gagatek 2014-06-14 20:50

Karol Zaczyński zajął czwarte miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym podczas drugiego dnia zmagań na Wojskowych Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Tenero. W sesji popołudniowej zawodów w szwajcarskiej miejscowości padło również kilka bardzo ciekawych rezultatów, a ze świetnej strony pokazali się Chińczycy, którzy wywalczyli łącznie aż sześć złotych medali.

Zaczyński był jednym z sześciu zawodników, którzy stanęli na starcie na najdłuższym dystansie w stylu dowolnym. Zawodnik Śląska Wrocław pokonał trzydzieści długości basenu w czasie 15:56.13 i ostatecznie został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Złoty medal wywalczył Zu Lijun z Chin (15:25.51). Na pozycjach medalowych, ale z kilkunastosekundową stratą do zwycięzcy, zawody ukończyli dwaj Rosjanie: Sergey Bolshakov (15:39.06) i Evgeny Kulikov (15:44.32).

Swoją formą na dystansie 200 m stylem motylkowym zaimponowała, po raz kolejny w tym sezonie, inna zawodniczka z Państwa Środka, Jiao Liuyang. Mistrzyni Olimpijska z Londynu w tej konkurencji uzyskała czas 2:07.91, niewiele gorszy od swojego najlepszego tegorocznego rezultatu (2:07.28), który daje jej w tej chwili szóste miejsce na świecie. Z dobrej strony zaprezentował się również Ning Zetao, zdobywając złoty medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 48.46 s. Jutro ostatni dzień rywalizacji.