Pierwsze złoto Czerniaka w sprawdzianie przed Rio

Szymon Gagatek 2016-07-15 12:32

Konrad Czerniak rozpoczął już swoje ostatnie starty przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W trakcie drugiego dnia mistrzostw Hiszpanii w Las Palmas nasz reprezentant zwyciężył w rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym. Dwa złote medale ma już na swoim koncie największa gwiazda pływania na Półwyspie Iberyjskim, Mireia Belmonte.

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego nie miał sobie równych wśród hiszpańskich sprinterów. Rano jedną długość basenu pokonał w 22.47 s, po południu był jeszcze szybszy, notując rezultat 22.26 s. To czwarty czas puławianina w tym sezonie, lepszy o trzy setne sekundy od tego, który udało mu się uzyskać podczas mistrzostw Europy w Londynie. Drugi na mecie wyścigu finałowego Miguel Ortiz-Canavate stracił do niego czterdzieści cztery setne sekundy. Na Gran Canaria Czerniak ma przed sobą jeszcze trzy indywidualne starty, codziennie po jednym. W piątek zaprezentuje się na 100 m stylem motylkowym, w sobotę na tym samym dystansie stylem dowolnym, a w niedzielę na 50 m stylem motylkowym.

Niezłą formę na trzy tygodnie przed igrzyskami prezentuje oczywiście Mireia Belmonte. Hiszpanka, która w Rio de Janeiro chce wystąpić w aż sześciu konkurencjach indywidualnych, w Las Palmas wygrała już na dystansach 800 m stylem dowolnym (8:24.77 - jej najlepszy wynik w tym roku) i 200 m stylem motylkowym (2:07.27).