Trzeci dzień IWAS World Games – Kolejne medale Polaków!

Marcin Ryszka 2015-10-02 12:23

Za nami trzeci, przedostatni dzień zmagań na pływalni w Soczi, gdzie odbywają się zawody IWAS World Games dla pływaków z niepełnosprawnością kończyn. Biało-czerwoni zdobyli w czwartej kolejne medale. Po raz pierwszy na tej imprezie krążki dla naszej reprezentacji wywalczyli mężczyźni.

Do tej pory miejsca na podium zajmowały Jabłońska, Sobczak i Woźniak. Do tego grona dołączył Piotr Mejsner, który wywalczył srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym. W ślady swojego starszego kolegi poszedł Mateusz Bartnik, który w tej samej konkurencji zdobył dla Polski brązowy medal.

W znakomitej dyspozycji znajduje się podopieczna trenera Musztafagi Paulina Woźniak. Podczas czwartkowych startów dwukrotnie stawała na podium. W swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym nasza medalistka z Igrzysk w Londynie zameldowała się na mecie jako druga. To nie był koniec jej popisów tego dnia. Po występie w stylu klasycznym przyszła kolej na styl motylkowy, w którym na dystansie 100m zdobyła czwarty swój medal na IWAS World Games.

Do tej pory mogliśmy wysłuchać dwukrotnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Za każdym razem w roli głównej występowała podopieczna trenera Seidla, Oliwia Jabłońska. Dzięki jej znakomitemu występowi na 100m stylem motylkowym już po raz trzeci stanęła na najwyższym stopniu podium podczas zawodów w Soczi. Warto podkreślić fakt, że czas uzyskany przez Jabłońską jest zbliżony do jej rezultatu z mistrzostw świata w Glasgow. To tylko pokazuję, że polska pływaczka na starcie sezonu znajduję się w znakomitej dyspozycji.

W czwartek wystąpili również:

Nikola Kacik: 10. miejsce na 100m stylem klasycznym

Patryk Kowalski: 6. miejsce na 100m dowolnym i motylkowym

Rafał Kalinowski: 4. miejsce na 100m stylem dowolnym i 5. miejsce na 100m stylem klasycznym

Kamil Otowski: 4. miejsce na 50m stylem grzbietowym

Piotr Mejsner: 8. miejsce na 50m stylem motylkowym i 4. miejsce na 100m stylem dowolnym

Przed nami ostatni dzień zmagań na IWAS World Games. Mamy nadzieję, że Polacy utrzymają znakomitą dyspozycję i przyniosą nam swoimi startami wiele radości.