Czerniak i Korzeniowski najlepsi w Canet-en-Roussillon

Szymon Gagatek 2014-06-12 21:46

Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski odnieśli zwycięstwa podczas drugiego dnia zawodów z cyklu Mare Nostrum, które zostały zorganizowane tradycyjnie w Canet-en-Roussillon. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego okazał się najlepszy w wyścigu sprinterskim stylem motylkowym, będąc blisko poprawienia rekordu Polski, natomiast Korzeniowski był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m delfinem.

Czerniak wszedł do finału 50 m stylem motylkowym dopiero z szóstym czasem, ale w sesji popołudniowej spisał się zdecydowanie lepiej. Uzyskał czas 23.59 s, gorszy jedynie o osiemnaście setnych sekundy od swojego najlepszego wyniku, który jest jednocześnie rekordem kraju. Przed kilkoma dniami, na mistrzostwach Polski w Olsztynie, pływał jedynie dziewięć setnych szybciej. Dziś na podium stanął razem z Rafaelem Munozem z Hiszpanii (23.65 s) i Benjaminem Proudem z Wielkiej Brytanii (23.72 s). Nie był to jednak jedyny medal zawodnika Wisły Puławy, trenującego na co dzień na Półwyspie Iberyjskim. Czerniak dołożył do swojej kolekcji również brąz na dystansie 100 m stylem dowolnym. Zanotował wartościowy rezultat (49.07 s) i musiał uznać wyższość jedynie Nathana Adriana z USA (48.43 s) i Hansera Hernandeza z Kuby (48.77 s).

Zwycięstwo odniósł dziś również Paweł Korzeniowski. Zawodnik AZS AWF Warszawa był najlepszy w swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem motylkowym, w której uzyskał bardzo dobry wynik, 1:56.12. Blisko kolejnego miejsca na podium był Filip Zaborowski, czwarty na 800 m stylem dowolnym (8.01.22). Dziesiąty w rywalizacji na tym dystansie był Paweł Furtek (8:07.12). Natomiast Radosław Kawęcki został sklasyfikowany na piątym miejscu na 100 m stylem grzbietowym (55.28 s).

W Canet-en-Roussillon startowały też cztery polskie pływaczki. Dwie z nich, Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk i Alicja Tchórz, wystąpiły dziś w finałach A. Zawodniczka AZS UŁ PŁ Łódź zajęła dziewiąte miejsce w kwalifikacjach na dystansie 50 m stylem motylkowym, ale, po wycofaniu się z finału Melanie Henique z Francji, weszła do najlepszej ósemki. W wyścigu medalowym była ostatnia, uzyskując czas 26.84 s. Wygrała Jeanette Ottesen (25.49 s). Również na ósmej lokacie uplasowała się Tchórz, która 100 metrów stylem grzbietowym pokonała w 1:03.93. Znacznie szybciej pływała w kwalfikacjach, w których była piąta, z wynikiem 1:02.66. Dziewiąte miejsce w sesji porannej zajęła w tej konkurencji Klaudia Naziębło (1:02.94). Klubowa koleżanka Tchórz z Juvenii Wrocław była też dziesiąta na 200 m stylem motylkowym (2:14.17). Popołudniu nie popłynęła jednak w finałach B.

Na piętnastym miejscu w rywalizacji na 50 m stylem klasycznym została sklasyfikowana ostatecznie Dominika Sztandera. Kolejna zawodniczka Juvenii była siódma w finale B, uzyskując czas 32.80 s.