Igrzyska Niesłyszących: Piąte miejsca Powroźnika i sztafety

Szymon Gagatek 2013-08-01 20:35

Konrad Powroźnik był piąty na dystansie 400 m stylem zmiennym podczas piątego dnia zmagań pływaków na Igrzyskach Niesłyszących, które odbywają się w Sofii. Na tym samym miejscu rywalizację zakończyła również polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn. Były to jedyne polskie akcenty podczas przedostatniej sesji finałowej zawodów w stolicy Bułgarii.

Dla Powroźnika są to bardzo udane dni. Dziś wystąpił indywidualnie w piątej swojej konkurencji, po raz piąty awansował do finału i zajął w nim... piąte miejsce. Polak uzyskał czas 4:48.53. Zwyciężył niesamowity Vitaly Obotin z Rosji, dla którego był to trzeci złoty medal na tych Igrzyskach. Ma też dwa srebra, a w obu tych przypadkach lepszy od niego okazywał się Artur Pióro.

Nasz dwukrotny złoty medalista (na dystansie 400 i 1500 m stylem dowolnym) wystąpił dziś popołudniu na pierwszej zmianie w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Zanotował rezultat 1:57.25 i kiedy do wody wskakiwał Juliusz Sawka byliśmy nawet na drugiej pozycji. W naszej ekipie, która ostatecznie zajęła piąte miejsce, popłynęli dziś również Bartosz Wróbel i Powroźnik. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele, niespełna trzy i pół sekundy!