Pechowy dzień w College Station

Szymon Gagatek 2013-02-21 11:55

Od alarmu bombowego na uniwersyteckim kampusie w College Station rozpoczął się drugi dzień zmagań na Mistrzostwach SEC (Sotheastern Conference). Zamknięto kilka budynków, ewakuowano przebywających w nich ludzi i czekano na dalszy ciąg wydarzeń. Na szczęście zawody pływackie mogły odbyć się bez większych problemów, po jakimś czasie do życia powróciły rówież pozostałe obiekty.

Na pierwotnej liście startowej na dystansie 500 jardów stylem dowolnym znajdował się Paweł Werner, jednak ostatecznie Polak nie stanął na starcie. Na 50 jardów kraulem zakwalifikował się z kolei z dziewiętnastym czasem do finału C. Natomiast do finału A na 200 jardów stylem zmiennym wszedł z trzecim rezultatem Marcin Cieślak. Wieczorem Cieślak spisał się znakomicie, wygrał wyścig w pięknym stylu, czasem 1:42.79 wypełnił minimum A na Mistrzostwa NCAA i... został zdyskwalifikowany za podwójne kopnięcie delfinowe po zmianie ze stylu grzbietowego na żabkę. Gregg Troy próbował odwoływać się od tej decyzji, ale brak podwodnych kamer spowodował, że odwołanie nie zostało rozpatrzone.

Z kolei Werner wygrał finał C na 50 jardów kraulem z niezłym czasem - 19.94 s, a w sztafecie 4x50 jardów stylem dowolnym zespół Uniwersytetu Florydy, z nim w składzie, zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z uczelnią z Auburn, ale uzyskując minimum A na Mistrzostwa NCAA. Po dwóch dniach rywalizacji ekipa Polaków jest druga i przegrywa tylko o 4.5 punktu z obrońcami tytułu z Auburn.

W Greensboro rozpoczęły się dziś w nocy zmagania pań w Mistrzostwach ACC (Atlantic Coast Conference). W ekipie uczelni Virginia Tech zobaczymy Weronikę Paluszek. Polka indywidualnie wystąpi na 100 i 200 jardów stylem klasycznym (kolejno w piątek i w sobotę). Po pierwszym dniu, w którym rozegrano dwie konkurencje sztafetowe, Virginia Tech zajmuje drugie miejsce, z łączną liczbą 66 punktów. Prowadzą zawodniczki z Uniwersytetu Virginia (70 punktów).

Natomiast w Minneapolis rozegrano dziś dwie pierwsze konkurencje finałów konferencji Big Ten. W sztafecie na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym wzięła udział Karolina Wartałowicz, o której w Polsce pewnie mało kto słyszał. Zawodniczka z Uniwersytetu Iowa popłynęła na odcinku w stylu klasycznym, a jej zespół - Uniwersytet Iowa - zajął dziesiątą lokatę w stawce dwunastu drużyn. Karolina to córka... dyrektora technicznego amerykańskiego związku piłki ręcznej, Mariusza Wartałowicza.

W mistrzostwach konferencji USA bierze udział Karina Włostowska. Polka, wraz z koleżankami z Uniwersytetu Rice, pierwszego dnia zawodów wygrała rywalizację w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Urodzona w Warszawie młodsza siostra Kamili Włostowskiej popłynęła na kraulowej zmianie, pieczętując sukces swojej drużyny, w którym pomogła również dyskwalifikacja bardzo szybkich zawodniczek z Southern Methodist University.