PŚ: Srebro Czerniaka

Szymon Gagatek 2013-11-06 13:49

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Singapurze mogliśmy się pochwalić jednym miejscem na podium. Na dystansie 100 m stylem motylkowym drugi był Konrad Czerniak, który nieznacznie przegrał z Chadem le Clos. Bardzo wartościowe wyniki osiągał również Paweł Korzeniowski, ale tym razem nie udało mu się wywalczyć żadnej pozycji w pierwszej trójce.

Czerniak, w pojedynku z rewelacyjnym Południowoafrykańczykiem, spisywał się znakomicie. Od samego początku wyścigu był w czołówce, a na ostatniej długości basenu nawet prowadził, ale na ostatnich metrach le Clos zdołał go dopaść i wyprzedzić o zaledwie pięć setnych sekundy. Polak cztery długości basenu pokonał w czasie 50.09 s. Szybciej w swojej karierze popłynął tylko raz, w finale Mistrzostw Europy w Szczecinie, w którym sięgnął po złoto (49.62 s). Podopieczny Bartosza Kizierowskiego wystąpił dziś również w finale rywalizacji na dystansie 50 m stylem dowolnym. Uzyskał swój najlepszy w tym sezonie wynik (21.47 s) i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstej pozycji. Zwyciężył Vladimir Morozov z Rosji, który jako jedyny złamał granicę 21 sekund (21.78 s).

Bardzo niewiele do miejsca na podium, na dystansie 200 m stylem dowolnym, zabrakło Pawłowi Korzeniowskiemu. Drugi z naszych reprezentantów, który zdecydował się na podróż do Singapuru, zajął czwarte miejsce w wyścigu finałowym, osiągając czas 1:43.77. Do trzeciego zawodnika, Roberta Hurley'a z Australii, stracił tylko 0.33 s. Zwyciężył Chad le Clos (1:42.29), który również w tej konkurencji popisał się znakomitym finiszem, wyprzedzając w końcówce Thomasa Fraser-Holmesa z Australii (1:42.47).

Korzeniowski wszedł również do finału rywalizacji na 200 m stylem zmiennym. Rano zajął ósme miejsce, wyprzedzając o zaledwie jedną dziesiątą sekundy Yukiego Shirai z Japonii, ale w wyścigu medalowym spisał się już zdecydowanie lepiej. Uzyskał drugi wynik w swojej karierze (1:56.06) i zajął piątą lokatę. Najlepszy w tej konkurencji okazał się, a jakże by inaczej, le Clos. Reprezentant Republiki Południowej Afryki zanotował czas 1:53.36.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się już w najbliższy weekend, 9 i 10 listopada, w Tokio. Relacje ze stolicy Japonii oczywiście na naszym portalu!