NCAA: Kolejne wicemistrzostwo

Szymon Gagatek 2018-03-17 11:39

Podczas trzeciego dnia mistrzostw II Dywizji NCAA Zuzanna Chwadeczko wywalczyła jeszcze jeden tytuł wicemistrzowski w konkurencji indywidualnej. Tym razem nasza reprezentantka dokonała tego na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Drugie miejsce w sztafecie 4x200 jardów stylem dowolnym zajęła natomiast Kamila Kunka.

Chwadeczko po zwycięstwie w eliminacjach przystępowała do wyścigu finałowego w roli jednej z faworytek. Nie zawiodła, ale w żabkarskim starciu musiała uznać wyższość świetnie dysponowanej Bailee Nunn, która jako jedyna złamała barierę jednej minuty (59.89). Polce ta sztuka się nie udała, a jej wynik był gorszy niż w sesji porannej (1:00.58). Nikt inny nie był w stanie nawet zbliżyć się do poziomu prezentowanego przez obie pływaczki Uniwersytetu Drury. W finale B zaprezentowała się natomiast Marlena Dudek. Zawodniczka Uniwersytetu Stanowego Fairmont została sklasyfikowana na 15. pozycji z czasem 1:03.46.

Wśród mężczyzn w tej samej konkurencji całkiem szybko popłynął po południu Jan Zuchowicz. Gdy dotarł do mety, wydawało się, że zajmie 11. lokatę z rezultatem 54.25. Niestety, okazało się, że w trakcie walki dopuścił się przewinienia i ostatecznie został zdyskwalifikowany.

W dobrym nastroju po trzeciej sesji finałowej mogła być Kamila Kunka. Polka była jedną z czterech pływaczek Uniwersytetu Lindenwood, które sięgnęły po tytuł wicemistrzowski w rywalizacji sztafet 4x200 jardów stylem dowolnym. Na drugim odcinku Kunka uzyskała czas 1:50.37 i pomogła swoim koleżankom znacznie poprawić rekord szkoły (7:18.13). Minimalnie szybsze na mecie były tylko pływaczki Uniwersytetu Wingate, które na dystansie 800 jardów wypracowały sobie 33 setne sekundy zaliczki nad najgroźniejszymi rywalkami.

Piątkowe popołudnie to także w dużej mierze dwa rekordy II Dywizji NCAA. Pierwszy ustanowiła MacKenzie Stevens na 200 jardów stylem motylkowym (1:56.89), a drugi - autorstwa Paula Pijuleta - padł na 100 jardów stylem grzbietowym (45.88).

Mistrzowie II Dywizji NCAA, dzień III:
Kobiety
500 jardów stylem dowolnym: Buse Topcu (Cal Baptist)   4:47.14
100 jardów stylem grzbietowym: Jekaterina Rudenko (Drury)   53.34
100 jardów stylem klasycznym: Bailee Nunn (Drury)   59.89
200 jardów stylem motylkowym: Mackenzie Stevens (Queens)   1:56.89 [rekord II Dywizji NCAA]
4x200 jardów stylem dowolnym: Wingate (Hanna Van Horen, Abby Kosic, Maria Madsen, Alexis Divelbiss)   7:17.80

Mężczyźni
500 jardów stylem dowolnym: Joan Casanovas (Drury)   4:20.08
100 jardów stylem grzbietowym: Paul Pijulet (Queens)   45.88 [rekord II Dywizji NCAA]
100 jardów stylem klasycznym: Andrea Bazzoli (Drury)   52.71
200 jardów stylem motylkowym: Marius Kusch (Queens)   1:42.16
4x200 jardów stylem dowolnym: Queens (Marius Kusch, Alen Mosic, Nicholas Arakelian, Christopher Mayes)   6:25.42

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zostały zaplanowane na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o 23:00.