Ostrowiec 2014: Udany rewanż Naziębło

Szymon Gagatek 2014-12-19 01:30

Tym razem niespodzianki nie było. Klaudia Naziębło nie dała szans swoim rywalkom i bardzo pewnie zwyciężyła w finale 200 m stylem motylkowym, przerywając długą passę zwycięstw w tej konkurencji Mireli Olczak. Zawodniczka AZS AWF Warszawa, tegoroczna mistrzyni Polski z Olsztyna, nie była w stanie nawet znaleźć się w pierwszej trójce, kończąc finał tuż za podium.

Naziębło jako jedyna pokonała w czwartek cały dystans w czasie poniżej dwóch minut i dziesięciu sekund. Prowadziła przez cały wyścig i uzyskała zdecydowanie najlepszy w tym roku wynik w naszym kraju, 2:09.82. Drugie miejsce zdołała wywalczyć Paulina Sikora. Klubowa koleżanka Olczak zanotowała rezultat 2:11.73 i również bardzo wyraźnie pokonała Marcelinę Radlińską. Zawodniczka AZS AGH Kraków, mistrzyni kraju sprzed dwóch lat, popisała się wynikiem 2:13.95 i na finiszowych metrach wyprzedziła Olczak, która w końcówce wyścigu wyraźnie nie była w stanie "dotrzymać kroku" najlepszym.

Dla reprezentantki AZS AWF Warszawa była to pierwsza porażka w tej konkurencji od maja tego roku. Po zajęciu drugiego miejsca na Grand Prix w Opolu, Olczak wygrywała kolejno zawody Grand Prix w Olsztynie, Krakowie i Łodzi, w międzyczasie stając też na najwyższym stopniu podium 200 m stylem motylkowym na czerwcowych mistrzostwach Polski w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.