Cieślak najszybszy w kwalifikacjach!

Szymon Gagatek 2013-03-28 17:46

Marcin Cieślak wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem zmiennym w pierwszej sesji kwalifikacyjnej Mistrzostw I Dywizji NCAA mężczyzn! W finale tej konkurencji zobaczymy też Marcina Tarczyńskiego, który był siódmy.

Cieślak uzyskał rano czas 1:42.52 i o jedenaście setnych wyprzedził Austina Surhoffa z Uniwersytetu w Teksasie. Polak w swojej serii płynął z Marcinem Tarczyńskim, który zajął w niej czwartą pozycję, z rezultatem 1:43.31 i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Rywalizacja w finale zapowiada się więc dla nas bardzo emocjonująco.

Na dystansie 500 jardów stylem dowolnym również wystąpiła dwójka naszych zawodników: Jan Daniec (Uniwersytet  Virginia) i Michał Szuba (Virginia Tech). Lepiej spisał się ten pierwszy, który zajął 24. miejsce, uzyskując czas 4:18.97. Natomiast Szuba został sklasyfikowany na 31. pozycji, z rezultatem 4:20.28. Najszybszy rano okazał się Connor Jaeger (4:12.81).

W kwalifikacjach sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym zaprezentował się Paweł Werner z Uniwersytetu Florydy. Ekipa Gators zakwalifikowali się do finału A z ósmym czasem – 1:17.83. Werner wystartował na trzeciej zmianie i uzyskał czas 19.75 s. Znakomitą dyspozycję potwierdził Vladimir Morozov, który na tym samym odcinku w barwach Uniwersytetu Południowej Kalifornii uzyskał czas 18.22 s, a jego drużyna zajęła drugie miejsce. Rosjanin triumfował także w indywidualnych kwalifikacjach na sprinterskim dystansie, z wynikiem 18.91 s. Słabiej spisał się Werner, który z czasem 20.30 s zajął 42. miejsce.

Na koniec sesji kwalifikacyjnej awans do finału A wyścigów sztafetowych 4x100 jardów stylem zmiennym wywalczył Uniwersytet Florydy z Cieślakiem na zmianie w stylu motylkowym. Polak uzyskał na swoim odcinku czas 45.73 s, a jego drużyna zajęła ostatecznie siódmą pozycję.