Sawrymowicz wygrywa na 1 mile

Daniel Biś 2014-06-15 22:10

Mateusz Sawrymowicz ponownie najszybszy w wyścigu na 1 mile na wodach otwartych. Tym razem podczas zawodów Flowers Sea Swim.Zawody odbyły się w Morzu Karaibskim, temperatura wody była więc wysoka.  Sawrymowicz pokonał mile w 18 minut 9 sekund.

Mistrz Świata z Melbourne coraz poważniej koncentruje się na startach, na otwartym akwenie. Po nieudanych Mistrzostwach Polski, gdzie nie uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie, a na swoim koronnym dystansie pokonała go dwójka juniorów, właśnie na wodach otwartych Sawrymowicz upatruje szansy na sukcesy. Pierwszy może nadejść już w poniedziałek, gdyż organizatorzy oferują Polakowi 10 tysięcy dolarów za pobicie rekordu trasy na 10 km. Warto wspomnieć, że Flowers Sea Swim to jedna z najbardziej prestiżowych imprez Open Water.

Dystans 10 km to z kolei priorytet dla Sawrymowicza w kontekście Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Europy w Berlinie. Kwalifikację do tej ostatniej imprezy, trenujący w USA zawodnik postara się uzyskać podczas Pucharu Europy nad Balatonem, 21 czerwca. Aby wystąpić w Berlinie, Sawrymowicz musi uplasować się w czołowej dwunastce wyścigu.