Dwa polskie finały

Szymon Gagatek 2013-03-30 21:10

W dwóch finałach A Mistrzostw NCAA Dywizji I wystąpią dziś w nocy polskiego czasu nasi zawodnicy. Podczas ostatniej sesji kwalifikacyjnej najlepiej znów spisał się Marcin Cieślak, który zajął czwarte miejsce na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Cieślak w kwalifikacjach pewnie wygrał swoją serię i z czasem 1:42.92 zajął w ogólnej klasyfikacji czwarte miejsce. Zdecydowanie najszybsi rano okazali się Dylan Bosch (1:41.33), Sebastien Rousseau (1:41.52) i Tom Shields (1:41.74).

Do sesji finałowej nie udało się przebić indywidualnie Pawłowi Wernerowi. Polak na dystansie 100 jardów stylem dowolnym był 29. (43.48 s). Najlepszy okazał się Vladimir Morozov, który uzyskał czas 41.88 s. Nasz zawodnik wystartuje natomiast w finale A rywalizacji sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym. Uniwersytet Florydy, z Wernerem na pierwszej zmianie, zajął w kwalifikacjach ósme miejsce, a Polak swój odcinek przepłynął w 43.81 s.

Bardzo blisko awansu do finału B na 200 jardów stylem grzbietowym był Marcin Tarczyński. Polak zajął siedemnaste miejsce (1:42.08) i do szesnastego zawodnika stracił… osiem setnych sekundy.

Popołudniu rozpocznie się jeszcze rywalizacja na dystansie 1650 jardów stylem dowolnym. Zobaczymy w niej dwóch „naszych”: Michała Szubę i Jana Dańca.