Polski sukces w Drzonkowe

Ismena Dobrosielska 2014-05-28 18:13

W minioną niedzielę sportowcy z całego świata zakończyli swoje zmagania, w naszym rodzimym Drzonkowie. To właśnie tu, koło Zielonej Góry odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym (do lat 21).
Dla przypomnienia, oraz dla tych, którzy nie wiedzą co wchodzi w skład tej, jakże pięknej i wszechstronnej dyscypliny to: jazda konna, pływanie, szermierka, a także bieg połączony ze strzelaniem, popularnie nazywany „kombajnem”.

Zawody rozpoczęły się startem sztafet kobiet. Polska sztafeta w składzie Anna Maliszewska i Paula Markowska, zajęła bardzo dobrą, piątą lokatę, a zaraz po tej konkurencji przyszedł czas na sztafetę mężczyzn (tu w składzie Sebastian Stasiak, Jarosław Świderski). Niestety panom nie starczyło „szczęścia” na jeździe konnej i z dorobkiem 0 pkt. za tą dyscyplinę rozpoczęli ostatnią z konkurencji – kombajn. Jednak z uwagi na niewielkie szanse naszej drużyny, na zdobycie dobrego miejsca, oraz ze względu na pozostałe starty, nasi reprezentanci „odpuścili” walkę o przedostatnią pozycję.
Następnego dnia (22.05) przyszedł czas na eliminacje kobiet. W grupie „A” Paula Markowska, oraz Marta Kobecka. W grupie „B” Anna Maliszewska, wraz z Ismeną Dobrosielską. Z naszych czterech reprezentantek, tylko jednej udało się wejść do finałów. Anna Maliszewska w eliminacjach zdobyła 969pkt. co zagwarantowało jej udział w finałach.
23.05 odbyły się kwalifikacje mężczyzn. Tym razem do finałów weszło dwóch reprezentantów S. Stasiak 1096 pkt. , J. Świderski 1116 pkt. Niestety Mateuszowi Gralewskiemu, oraz Przemysławowi Kryczce się to nie udało.

W finałach kobiet Anna Maliszewska zdobyła brązowy medal uzyskując 1295pkt!!! Lepsza okazała się jedynie FOLDHAZI Zsofia(1318pkt.), oraz SERAPINAITE Ieva(1308pkt.)

W finałach mężczyzn wygrał PUCHKAREVSKIY Egor, na miejscu drugim uplasował się JUN Woongtae. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął NAUMOV Oleg. Start panów również możemy zaliczyć do bardzo udanych (Sebastian zakończył zawody na ósmej pozycji, Jarosław na dwudziestej ósmej).

Ostatniego dnia odbyły się sztafety MIX. T w składzie Anna Maliszewska, Sebastian Stasiak, polska zakończyła swoje zmagania na mocnej dziesiątej pozycji, uzyskując 1355pkt. tracąc do pierwszych (Tocchi Gloria, Colasanti Alessandro) 74pkt.

Serdecznie gratulujemy wyników Polskiej drużynie, a także życzymy dalszych sukcesów. !!! :)