NCAA: Cztery Polki w finałach A

Szymon Gagatek 2018-03-15 20:00

Zakończyła się już druga sesja eliminacyjna mistrzostw II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Na słupkach startowych obiektu należącego do Uniwersytetu Wingate w czwartkowy poranek pojawiło się aż ośmioro biało-czerwonych. Awans do finałów A wywalczyły cztery Polki. Indywidualnie najlepiej spisała się po raz kolejny Zuzanna Chwadeczko.

Zawodniczka Uniwersytetu Drury potwierdziła, że znajduje się w życiowej dyspozycji. Na dystansie 100 jardów stylem motylkowym po raz pierwszy w życiu złamała barierę pięćdziesięciu czterech sekund (53.92) i z piątym wynikiem znalazła się w gronie najlepszych delfinistek II Dywizji, które po południu powalczą o tytuł mistrzowski. Poza finałami znalazła się druga z naszych reprezentantek, Aleksandra Tomala. Pływaczka Uniwersytetu Lindenwood uzyskała czas 56.62 i uplasowała się na 30. lokacie. Lepiej poszło jej w zmaganiach sztafet 4x100 jardów stylem zmiennym. Na pierwszym odcinku zanotowała rezultat 56.39, następnie zmieniła ją Ewa Dymarek (1:02.51 w stylu klasycznym) i Polki wraz dwiema swoimi koleżankami ostatecznie znalazły się na 7. miejscu.

Pozostałe dwie biało-czerwone studiujące na co dzień w Lindenwood, Kinga Lesińska i Kamila Kunka, wzięły udział w rywalizacji sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. Ekipa Lwów uzyskała 16. czas w stawce i popłynie w finale B. Do czołowej ósemki w tej konkurencji weszły natomiast pływaczki Uniwersytetu Saint Leo, z Karoliną Dyrdą (23.26 ze startu lotnego).

Wśród mężczyzn dwóch Polaków wywalczyło rano awans do finału B w zmaganiach sztafet 4x50 jardów stylem dowolnym. Drużyna Uniwersytetu Indianapolis, z Janem Zuchowiczem na trzecim odcinku (20.51), została sklasyfikowana na 9. miejscu ze stratą tylko sześciu setnych sekundy do pozycji dającej przepustkę do najlepszej ósemki. Z kolei zespół Uniwersytetu Lindenwood, w którym wyścig rozpoczynał Michał Szczukowski (20.50), był 11. Nasz sprinter zaprezentował się dziś także indywidualnie na 200 jardów stylem dowolnym. Szczukowski pokonał osiem długości basenu w 1:42.07 i znalazł się na 38. lokacie.

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zostały zaplanowane na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynać o 23:00.