PODSUMOWANIE XVIII OTWARTYCH MISTRZOSTW WARSZAWY W PŁYWANIU MASTERS

Joanna Kwatera 2013-06-04 02:11

W dniach 1-2.06.2013 odbyły się XVIII Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu Masters. Organizatorem zawodów był jeden z największych polskich klubów Masters – Warsaw Masters Team. Areną zmagań pływaków z 34 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy była pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji Żoliborz. W tym roku zawody trwały dwa dni, a zawodnicy, których zjechało do Warszawy w sumie 152, mogli zmierzyć się w 26 konkurencjach pływackich. Na stracie mogliśmy obserwować m.in. byłych czołowych polskich pływaków: Joannę Gołębiowską, Łukasza Gąsiora i Macieja Lewandowskiego.

Reprezentantka AZS AWF Warszawa zaprezentowała doskonałą formę wygrywając wyścigi na 50 i 100m stylem motylkowym (29.60, 1:07.18) oraz 50 i 100m stylem dowolnym (27.64 , 59.86). Szczególnie wysoko punktowany rezultat uzyskała ona na dystansie 50m stylem motylkowym, a wynik 29,60s dał jej 829 pkt i został najbardziej wartościowym wynikiem zawodów wśród kobiet, a Joanna Gołębiowską ich najlepsza zawodniczką. Drugą lokatę w tej klasyfikacji zajęła Margarita Cineliene - pływaczka litewskiego zespołu Torpedos, która za wynik 43,92 uzyskany na 50m stylem klasycznym otrzymała 626 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka Zgiersko-Łęczyckiego WOPR - Ewa Stępień, która 100m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 1:29.21, za co uzyskała 612 pkt. Najlepszym zawodnikiem wśród mężczyzn został Mirosław Warchoł z Warsaw Masters Team, który wygrał 100, 200 i 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Wynik 2:18.26 uzyskany na dystansie 200m stylem dowolnym dał mu najwyższą ilość – 821 pkt. Drugie miejsce w tej klasyfikacji „wypływał” sobie jego kolega klubowy Leszek Madej , który dystans 100m stylem zmiennym pokonał w czasie 1:06.90, za co otrzymał 768 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się zawodnik Legii Warszawa – Łukasz Gąsior, który za pokonanie dystansu 50m stylem dowolnym w czasie 24.15, uzyskał 767 pkt.

Multimedalistami warszawskich zawodów zostałi: Ryszard Sielski, Ewa Matlak, Edyta Olszewska, Mirosław Warchoł (wszyscy Warsaw Masters Team), Pavel Protasciuk, Algimantas Vilkevicius ( obaj Masters club TAKAS), Raimondas Gincas, Aleksandras Zamorskis (obaj Kaisiadoriu PK „PLAUKIAM”), Ewa Stępień, Urszula Mróz (obie Zgiersko-Łęczyckie WOPR), Piotr Barski (Sinnet Warszawa), Joanna Gołębiowska (AZS AWF Warszawa), Remigiusz Gołębiowski („Swimmers” Stowarzyszenie Pływackie), Joanna Kwatera (Masters Korona Kraków), Marta Maryl (Niezrzeszeni Wawa) i Anna Zielińska (WOPR Warszawa Sport-Figielski).

W klasyfikacji medalowej zdecydowanie zwyciężył najliczniej reprezentowany zespół gospodarzy Warsaw Masters Team, zdobywając 77 medali (46 złotych, 20 srebrnych i 11 brązowych). Na drugim miejscu ulokowała się drużyna z Litwy – Masters Club TAKAS z 39 medalami, a trzecie miejsce zajął klub WOPR Warszawa Sport-Figielski, którego zawodnicy zgromadzili 28 medali.