NCAA: Podwójny sukces Queens, jeszcze jeden tytuł Chwadeczko

Szymon Gagatek 2017-03-12 12:07

Queens University of Charlotte ponownie wywalczył tytuł najlepszej drużyny II Dywizji NCAA zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W konkurencji kończącej zmagania pań na mistrzostwach w Birmingham najlepsze były jednak zawodniczki Drury. W zwycięskiej sztafecie 4x100 jardów stylem dowolnym popłynęła Zuzanna Chwadeczko.

Dla naszej pływaczki był to już drugi tytuł mistrzowski, po zwycięstwie pierwszego dnia na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym. Tym razem Polka popłynęła w swojej drużynie na pierwszej zmianie. Cztery długości basenu pokonała w 50.30 śrubując swój rekord życiowy. Wysiłku Chwadeczko nie zmarnowały Vera Johansson, Yekaterina Rudenko i rewelacyjna Bailee Nunn, która finiszowała najszybciej z całej stawki. Jako ósme do mety dopłynęły zawodniczki Lindenwood z Kingą Lesińską na drugim odcinku (50.73).

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn 5. miejsce zajęli zawodnicy Uniwersytetu Drury. Daniel Rzadkowski rozpoczął wyścig w barwach Panthers, a jako trzeci do wody wskoczył Konrad Stępień. Oboje przepłynęli 100 jardów stylem dowolnym w takim samym czasie (44.31). Wcześniej mieli również okazję zaprezentować się indywidualnie. Rzadkowski w finale B 100 jardów stylem dowolnym uzyskał wynik 44.40 i został sklasyfikowany na 13. pozycji, a Stępień na 1650 jardów stylem dowolnym był 24. (16:01.44).

O jedną setną sekundy szybciej niż w sesji porannej na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym popłynęła Aleksandra Tomala. Reprezentantka Uniwersytetu Lindenwood zanotowała wynik 2:01.10 i zakończyła mistrzostwa na 13. lokacie. Swoich czasów z eliminacji nie poprawiły za to Marlena Dudek i Ewa Dymarek. Nie przeszkodziło to jednak naszym żabkarkom by w finale B 200 jardów stylem klasycznym znaleźć się na dokładnie tych samych pozycjach, które zajmowały rano. Dudek była zatem 10. z wynikiem 2:15.65, a dwa miejsca za nią finiszowała Dymarek (2:16.33).

WYNIKI
OFICJALNA STRONA ZAWODÓW

Mistrzowie II Dywizji NCAA, dzień IV:
Kobiety
1650 jardów stylem dowolnym: Georgia Wright (West Chester)   16:22.92
100 jardów stylem dowolnym: Theresa Michalak (West Florida)   48.44 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem grzbietowym: Hannah Peiffer (Queens)   1:54.48 [rekord II Dywizji NCAA]
200 jardów stylem klasycznym: Bailee Nunn (Drury)   2:09.12 [rekord II Dywizji NCAA]
4x100 jardów stylem dowolnym: Drury (Zuzanna Chwadeczko, Vera Johansson, Yekaterina Rudenko, Bailee Nunn)   3:20.03

Mężczyźni
1650 jardów stylem dowolnym: Joan Casanovas (Drury)   15:11.20
100 jardów stylem dowolnym: Marius Kusch (Queens)   43.03
200 jardów stylem grzbietowym: Paul Pijulet (Queens)   1:42.08
200 jardów stylem klasycznym: Anton Lobanov (Nova Southeastern)   1:51.83
4x100 jardów stylem dowolnym: Queens (Marius Kusch, Dion Dreesens, Ben Mayes, Nicholas Arakelian)   2:53.00 [rekord II Dywizji NCAA]