Sawrymowicz 18. w Hongkongu

Szymon Gagatek 2015-10-18 21:46

Mateusz Sawrymowicz zajął osiemnaste miejsce na dystansie 10 km podczas Pucharu Świata w pływaniu na wodach otwartych w Hongkongu. Zawody w Azji zakończyły tegoroczne zmagania w cyklu organizowanym przez Międzynarodową Federację Pływacką. Najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się Rachelle Bruni z Włoch i Christian Reichert z Niemiec.

Sawrymowicz w bardzo trudnym wyścigu, który okupił między innymi podbitym okiem, dopłynął do mety tuż za najlepszymi, tracąc do zwycięzcy wyścigu zaledwie jedenaście sekund. Czas 1:56.18.50 pozwolił mu na zajęcie osiemnastej lokaty. Polak zamykał pierwszą grupę, która pokonała olimpijski dystans 10 km. Kolejni zawodnicy pojawili się na finiszu dopiero dwanaście sekund później. Najszybszy okazał się Christian Reichert, pieczętując tym samym swój sukces w klasyfikacji generalnej cyklu. By nie oglądać się na swoich najgroźniejszych rywali w zestawieniu punktowym, musiał w Hongkongu zająć przynajmniej piąte miejsce. Niemiec wziął więc sprawy w swoje ręce i pokonał wszystkich czterdziestu czterech pływaków, którzy stanęli na starcie sobotniej rywalizacji. Drugie miejsce zajął Allan do Carmo z Brazylii, a trzeci był mistrz świata z Kazania, Amerykanin Jack Wilimovsky.

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Brytyjka Keri-Ann Payne, wyprzedzając utytułowane reprezentantki kraju-gospodarza przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich: Anę Marcelę Cunhę oraz Polianę Okimoto. Już przed tymi zawodami pewna triumfu w klasyfikacji końcowej była Rachelle Bruni, która na mecie rywalizacji w Hongkongu została sklasyfikowana na szóstej lokacie.