Rekord Europy Pedersen

Szymon Gagatek 2013-03-30 12:35

Wczoraj zakończyły się zmagania w Danish Open. Mistrzostwa, które odbyły się w Bronshoj, były jednocześnie kwalifikacjami do kadry Danii na Mistrzostwa Świata w Barcelonie i Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu. Ostatniego dnia zawodów znakomitym rezultatem popisała się Rikke Moeller Pedersen, która pobiła rekord Europy!

Dunka dokonała tej sztuki na dystansie 200 m stylem klasycznym. Pedersen, biegłoroczna Mistrzyni Świata i Europy w tej konkurencji na krótkim basenie, uzyskała czas 2:20.53, czym poprawiła osiągnięcie Yulii Efimovej z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Rosjanka, zdobywając wtedy w wyścigu finałowym brązowy medal, finiszowała z rezultatem 2:20.92. Pedersen we wczorajszym finale nie miała sobie równych. Zwyciężyła z przewagą niemal... siedemnastu sekund (!) nad kolejną zawodniczką, Anną Wermuth.

Na stronie internetowej duńskiego związku pojawiła się również lista zawodników, którzy wypełnili minima na tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu. Kadra liczy dziewięć osób, jednak oficjalne ogłoszenie składu nastąpi w przyszłym tygodniu.

Duńscy zawodnicy, którzy wywalczyli kwalifikację na Mistrzostwa Europy juniorów w Poznaniu (10-14 lipca):