NCAA: Pierwsze finały Chwadeczko

Szymon Gagatek 2018-03-14 19:39

Zuzanna Chwadeczko bardzo udanie rozpoczęła starty na mistrzostwach II Dywizji NCAA, które odbywają się w Greensboro. Lublinianka startująca w barwach Uniwersytetu Drury bez problemów awansowała do finałowej rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, a dodatkowo wraz z koleżankami wygrała eliminacje sztafet 4x50 jardów stylem zmiennym.

Polka była rano 3. wśród zmiennistek. Uzyskała czas 2:01.15 i wyprzedziły ją tylko jej koleżanka z uczelni, Bailee Nunn (2:00.60) oraz Alexis Divelbiss z Uniwersytetu Wingate (2:00.34). W tej samej konkurencji udział wzięła jeszcze Aleksandra Tomala, która została sklasyfikowana na 33. pozycji (2:06.38).

Kilkadziesiąt minut później Chwadeczko miała kolejne powody do zadowolenia, tym razem w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Broniące tytułu zawodniczki Drury wygrały eliminacje, notując rezultat 1:39.65. Nasza reprezentantka wystąpiła na odcinku stylem klasycznym i uzyskała najlepszy wynik w całej stawce żabkarek (27.42). W finale B tej konkurencji zaprezentują się po południu pływaczki Uniwersytetu Lindenwood. Do najlepszej szesnastki ekipę Lwów wprowadziły między innymi Tomala (26.21 w stylu grzbietowym) i Ewa Dymarek (28.67 w stylu klasycznym). Osiemnastą lokatę zajął Uniwersytet Saint Leo z Karoliną Dyrdą w stylu dowolnym (23.35).

Dwóch biało-czerwonych powinno wystąpić w finałowym starciu sztafet mężczyzn na tym samym dystansie. Rano 6. miejsce w stawce zajął Uniwersytet Indianapolis z Janem Zuchowiczem, a 8. była ekipa Lindenwood z Michałem Szczukowskim (19.70 na ostatniej zmianie). Szczukowski dostał się też do finału B na 50 jardów stylem dowolnym z 16. pozycji (20.23). Z kolei przed najszybszą serią na 1000 jardów stylem dowolnym na 14. lokacie plasuje się Patryk Goliński. Debiutujący na imprezie tej rangi pływak Uniwersytetu Missouri w St. Louis poprawił swój rekord życiowy (9:25.18).

==================

Jak śledzić mistrzostwa II Dywizji NCAA?

-> WYNIKI NA ŻYWO

-> OFICJALNA STRONA ZAWODÓW (listy startowe, rekordy, najważniejsze informacje)

-> TRANSMISJA

-> POLACY NA MISTRZOSTWACH II DYWIZJI

Sesje eliminacyjne zaplanowane zostały na godzinę 15:00 polskiego czasu, natomiast wyścigi finałowe będą się rozpoczynac o 23:00.