Niemiecka selekcja

Szymon Gagatek 2013-04-30 00:49

Dwadzieścia osiem osób znalazło się w kadrze Niemiec na Mistrzostwa Świata, które odbędą się od 27 lipca do 4 sierpnia tego roku w Barcelonie. Nasi zachodni sąsiedzi przez ostatni tydzień toczyli zmagania na pływalni w Berlinie w czempionacie swojego kraju. Wielką niewiadomą pozostaje kwestia startu w stolicy Katalonii Britty Steffen, która została dołączona do ekipy, chociaż z rywalizacji wyeliminowała ją choroba.

Najbardziej znana niemiecka para pływaków nie ma w tym roku szczęścia. Najpierw Paul Biedermann musiał wycofać się z mistrzostw kraju (wykluczając również występ w Barcelonie), gdyż wirusowa infekcja nie pozwoliła mu się do nich należycie przygotować. Natomiast już w Berlinie, na zawodach, nagła choroba dopadła Steffen. Niemce udało się wystartować jedynie w kwalifikacjach na dystansie 100 m stylem dowolnym, gdzie zajęła trzecie miejsce, uzyskując czas 55.68 s. W finale, podobnie jak na 50 m stylem dowolnym, już jej nie zobaczyliśmy. Bardzo prawdopodobne, że dwukrotna Mistrzyni Olimpijska z Pekinu popłynie w stolicy Katalonii jedynie w wyścigach sztafetowych.

Gwiazdą zawodów na pływalni w Berlinie, która w przyszłum roku będzie areną Mistrzostw Europy, był Steffen Deibler. Niemiec wywalczył cztery złote medale: na 50 i 100 m stylem dowolnym, a także 50 i 100 m stylem motylkowym. W wyścigu finałowym na dystansie 100 m stylem motylkowym uzyskał czas 51.19 s, tym samym bijąc rekord kraju i ustanawiając najlepszy w tym roku wynik na świecie. Rezultat ten dałby mu w ubiegłorocznym finale Igrzysk Olimpijskich... złoty medal! Michael Phelps finiszował wtedy z czasem 51.21 s.